Прийдешні морози можуть погіршити стан озимини

2015-12-29 17:19:58
Прийдешні морози можуть погіршити стан озимини

Синоптики попереджають про наближення до території України потужного антициклону, що принаймні на найближчі 10 діб знизить денні температури атмосферного повітря до мінус 10-15 градусів, а вночі заморозки сягатимуть і мінус 20 градусів.

 

Найсильніші морози очікуються в північно-східних регіонах. І якщо в Сумській та Чернігівські областях сходи озимини покриті доволі сталим сніговим шаром, то в Луганській, Донецькій та Харківській областях сніг майже відсутній. Опади в цих регіонах, як і по всій території країни, прогнозуються не надто великі, тому посівам, що наразі залишаються не захищеними сніговим покровом, буде досить нелегко пережити прогнозовані морози. Таку інформацію надала начальник відділу метеорології, що займається спостереженнями за аграрним сектором Тетяна Адаменко.

 

За її словами, більше шансів пережити заморозки, що насуваються, буде у рослин з розвинутою кореневою системою, які вже увійшли до фази кущення. Проте все залежатиме від того, наскільки глибоко промерзне ґрунт. Якщо 15-градусний мороз протримається на глибині вузла кущення на протязі 2-3 днів, то велика частина навіть добрих та міцних сходів перетвориться в зріджені та слабкі. Якщо морози протримаються ще довше, то відсоток зріджених сходів зросте ще більше, а частина посівів навіть може загинути.

 

Проте, існують і гарні новини. По-перше, в більшості регіонів країни, зокрема в центрі, на півдні та заході, морози будуть не настільки сильними, щоб створити загрозу для посівів озимини. По-друге, вже з 6 січня метеоролог очікують прихід нової хвилі тепла в Україну, проте цей прогноз ще потребує уточнення.

Коментарі відвідувачів (0):