Президентом Аргентини став радикальний популіст лібертаріанець Хав’єр Мілей

2023-11-20 10:25:11
Президентом Аргентини став радикальний популіст лібертаріанець Хав’єр Мілей

Новим президентом Аргентини став радикальний правий лібертаріанець Хав’єр Мілей, який обіцяє врятувати економіку від тризначної інфляції та рецесії, а країну – від посилення бідності, - повідомляє агенція Рейтер.

 

За офіційними даними, Мілей набрав майже 56% голосів,а його суперник – міністр економіки Сєрджіо Маса – 44%, що здивувало соціологів, оскільки Мілей поступався Масі за даними опитувань.

 

Сотні прихильників Мілея у центрі Буенос-Айресу під звуки рок-музики, що грала з динаміків, скандували його приспів проти політичної еліти – «геть з ними усіма», та запускали феєрверки.

 

Маса привітав Мілея та заявив, що «від завтра вся відповідальність за забезпечення визначеності належатиме Мілею, який має продемонструвати свою готовність керувати».

 

Новий президент планує провести шокову терапію економіки – закрити Центробанк, відмовитися від п’єсо та скоротити видатки. Але виборці, невдоволені економічною кризою, погодилися на такі болючі реформи.

 

Нова влада отримає порожню казну уряду та центробанку, проблемний борг перед МВФ у 44 млрд доларів, інфляцію майже 150% та складний комплекс заходів за контролем руху капіталів.

 

Мілей – представник середнього класу, його батько був власником бізнесу автобусних перевезень та нерідко бив сина. Найбільше 11-річний хлопець постраждав, коли заявив, що рішення аргентинської військової хунти розпочати війну з Великобританією за Фолклендські острови завершиться програшем через нерівні можливості країн. У війні 1982 року Аргентина програла, а очільники хунти втратили владу та постали перед судом.

 

Прізвисько «Шалений» Мілей отримав, коли у молодості був голкіпером професійної футбольної команди. А «Левом» його стали називати за зачіску з бакенбардами, на яку його надихнув Мік Джагер. Мілей керував рок-групою Everest, що переспівувала хіти The Rolling Stones. Відтоді він носить шкіряну куртку та називає себе англофілом у культурному плані.

 

В інтерв’ю виданню Economist Мілей розповідав про свій «анархо-капіталізм» так: «ми вважаємо державу злочинною насильницькою організацією, яка обкрадає чесних людей. Тому віримо, що в ідеалі суспільство краще функціонуватиме без держави, ніж з нею».

 

Він визнає, що прикладів таких проектів не існує, проте сподівається, що нові технології дозволять створити подібну державу. Прикладом економічного розвитку вважає Ірландію, яка стала хабом для світових ІТ-гігантів.

 

Мілей виступає проти абортів, гендерної освіти у школах, заперечує глобальне потепління, підтримує вільне володіння зброєю, називає аргентинця папу Франциска «представником зла на Землі», що полюбляє «вбивць-комуністів», заперечує, що у війни аргентинської військової хунти з лівою опозицією у 1976-1983 роках загинуло 30 тис осіб. Він поділяє погляди екс-президентів США та Бразилії Трампа та Болсонара та обіцяє дружбу з Китаєм та Бразилією, яку очолює комуніст Лулу да Сілва, замінити посиленням стосунків з США та Ізраїлем.

 

Водночас Мілей рішуче підтримує Україну  та навіть брав участь у заходах підтримки на початку повномасштабного вторгнення рф.

Коментарі відвідувачів (0):