Президент Трамп підписав пакет допомоги, що підтримає ринки цього тижня

2020-12-28 12:02:03
Президент Трамп підписав пакет допомоги, що підтримає ринки цього тижня

Президент США Д. Трамп підписав бюджет на фінансовий 2021 рік (що триватиме до 30 вересня 2021р), який передбачає виділення населенню та економіці екстреної допомоги та коштів на боротьбу з пандемією на суму 900 млрд $, хоча раніше відмовлявся його підписувати, оскільки вважав надто низькою виплату 600 доларів на особу та вимагав підвищити її до 2000 доларів, - повідомили у прес-службі Білого дому.

 

При цьому республіканці відмовилися підвищувати суму виплат американцям, тоді як демократи підтримували ідею Трампа про збільшення її до 2000 $.

 

Фінансові ринки вже пів року очікували прийняття цього закону, оскільки надходження таких значних коштів активізує торгівлю акціями, а споживчі ринки та компанії отримають додаткові кошти та прибутки.

 

Збільшення грошової маси продовжить опускати курс американського долара відносно інших валют та прискорить продовольчу інфляцію. Після першого пакету допомоги навесні обсягом 2 трлн доларів фондові індекси у США сягнули рекордних значень, а ціни на зернові та олійні культури виросли на 15-35%.

 

За рік на американській біржі ф’ючерси на сою виросли на 35% до 466 $/т, на кукурудзу – на 15% до 178,5 $/т, на пшеницю – на 12% до 230 $/т. На фізичному ринку ціни виросли ще більше завдяки активному попиту з боку Китаю, незважаючи на збільшення світового виробництва вказаних культур до рекордних значень.

 

Вливання коштів в економіку США на тлі розпочатої вакцинації сприятиме відновленню ділової активності, що призведе до зростання цін на зерно у другій половині 2020/21 МР.

Коментарі відвідувачів (0):