Представники фірм-експортерів та Міністерство аграрної політики підписали Меморандум про взаєморозуміння

2015-11-20 14:22:41
Представники фірм-експортерів та Міністерство аграрної політики підписали Меморандум про взаєморозуміння

Сьогодні між представниками компаній-експортерів зерна та вітчизняного Мінагропроду був підписаний Меморандум щодо регулювання зернового ринку України.

 Спочатку на брифінгу були підбиті підсумки осінньо-польових робіт, що вже доходять завершення. Зернові та зернобобові культури зібрані на 98 % запланованих до збирання площ. Валовий збір зерна наразі складає 59 млн. тон. Продовжується збирання сої, кукурудзи, цукрових буряків та соняшнику. Загалом очікується зібрати більше 60 млн. тон зернових та олійних культур.

 

 Наприкінці брифінгу представники фірм-експортерів та Міністерство аграрної політики підписали Меморандум про взаєморозуміння.

 Міністр аграрної політики та продовольства О. Павленко, коментуючи підписання даної угоди, зазначив, що вона дасть можливість регулювати ринок зерна та забезпечить продовольчу безпеку України.

 Меморандум визначає обсяги щоквартальних продажів до третіх країн продовольчої пшениці та регламентує експорт інших зернових культур. Сторони домовилися, що внутрішнє споживання зерна в сезоні 2015/16 МР складе 24 млн. тон, а обсяг експорту – 36 млн. тон. По 1,5 млн. тон продовольчої пшениці буде експортовано в поточному кварталі та 1-му кварталі 2016 року. Ще 1,4 млн. тон пшениці планується експортувати в 2-му кварталі 2016 року. Перехідні залишки продовольчої пшениці зафіксовані на рівні 2,5 млн. тон, що відповідає необхідній для піврічного внутрішнього споживання в харчових цілях кількості зерна.