Пожвавлення міжбанківського ринку призведе до стрибків курсу гривні

2016-03-02 15:14:21
Пожвавлення міжбанківського ринку призведе до стрибків курсу гривні

Сьогодні та завтра на міжбанківському валютному ринку спостерігатиметься підвищена активність. Напередодні свят у підприємств залишається декілька днів для того, щоб закрити свої зовнішньоекономічні операції за першу декаду березня. Особливо актуально це для сільгоспвиробників та нафтовиків.

 

Крім того, перенесений в Україні з понеділка на суботу 12 березня робочий день також вплине на поведінку учасників ринку, тому що в Євросоюзі та США цей день буде вихідним, тому валютні платежі пройдуть з датою валютування 14 березня. Тому в найближчі дні можливі ситуативні перекоси між обсягами пропозиції та попиту на валюту. Ринок в ці дні залишиться надзвичайно чутливим до політичних та економічних новин, особливо, якщо вони будуть пов’язані зі змінами в уряді чи повідомленнями від МВФ.

 

Все це змусить Нацбанк активно контролювати ситуацію, тому що можливі спекулятивні атаки на вітчизняну валюту у сукупності із ситуативними перекосами внаслідок календарних переносів свят можуть призвести до посилення динаміки ринку, що викличе різке падіння або зростання валютних котирувань.

 

Сьогодні кількість пропозиції долара США значно перевищує попит. Курс долара падає як внаслідок продажу дрібних сум валюти, так і за рахунок значних продажів крупними операторами ринку.

 

Станом на 12:00 зафіксовано 110 угод загальною вартістю 49,28 млн. доларів по середньозваженому курсу 26,9032 грн/$.

На 14.00 курс фіксується на 26.50/26.65 грн/$.

Коментарі відвідувачів (0):