Повінь у Європі, спека на півдні Росії та Канади посилюють вплив на ціни пшениці та ріпаку

2021-07-16 12:12:16
Повінь у Європі, спека на півдні Росії та Канади посилюють вплив на ціни пшениці та ріпаку

Всесвітнє потепління посилює появу незвичайних явищ таких як 45 градусна спека в Канаді або морози в Бразилії, що призводить до більш складного прогнозування врожаїв і фактор погоди залишається основним фактором тиску на ціни.

 

На цьому тижні в ряді країн Європи випало більше місячної норми опадів, що призвело до повеней у Західній Німеччині та Бельгії, а також у деяких регіонах Чехії, Нідерландів, Люксембургу та Франції, що продовжило знижувати темпи збирання і призведе до втрати частини врожаю.

Повідомляється про десятки, загиблих і зниклих безвісти.

 

Масштаби збитку ще належить оцінити, але вже ясно, що це найбільш катастрофічна повінь в Європі за останні 20 років.

 

У канадських преріях в районах вирощування каноли і пшениці на цьому тижні складалися сухі і жаркі умови, що посилило стрес на посівах, які страждають від дефіциту вологи з весни. На найближчий тиждень прогнозуються опади і зниження температури, що можливо знизить загрозу, але на думку фахівців потенціал врожаю вже знижений.

 

У США в північно-західній частині кукурудзяного і соєвого поясів (Вісконсині, Айові, Міннесоті), які межують з рівнинами пройшли довгоочікувані опади які поліпшать стан посівів кукурудзи сої та ярої пшениці. Згідно з прогнозами на найближчий тиждень встановиться знову спекотна і суха погода, яка буде вельми несприятлива для кукурудзи, яка формує качан і в цей період важливі не високі температури і опади.

 

У районах південних і північних рівнин США пройшли невеликі опади, але їх кількість недостатня, щоб поліпшити стан посівів ярої пшениці сої. Прогнози нової хвилі спеки наступного тижня з температурами 35-38 градусів і без істотних опадів продовжують підштовхувати ціни ярої пшениць і сої вгору.

 

 

На півдні і в районах Поволжя Росії встановилася спекотна погода з температурами 35-38, без опадів, яка збережеться як мінімум тиждень, що веде до всихання врожаю озимої пшениці, яку активно прибирають, і аналітики заговорили про можливе пошкодження посівів ярої пшениці, кукурудзи та соняшнику в деяких регіонах.

 

 

У центральній частині Бразилії зберігається спекотна і посушлива погода яка негативно відбивається на пізніх посівах кукурудзи, яка знаходиться у фазі наповнення, і збирання кукурудзи в Бразилії йде із затримкою. Наступного тижня в південних регіонах пройдуть опади, але в деяких регіонах прогнозують заморозки, які можуть пошкодити кукурудзу.

 

 

В Україні цього тижня також зберігалася спекотна і суха погода з температурами 30-35 градусів, але наступного тижня прогнозуються невеликі опади і зниження температури до рівня нижче 30 градусів, що буде сприятливо для посівів кукурудзи сої та соняшнику.

Коментарі відвідувачів (0):