Посушливі умови в регіонах сівби нового врожаю посилюють тиск на ринки

2020-09-11 14:25:10
Посушливі умови в регіонах сівби нового врожаю посилюють тиск на ринки

Після посушливого періоду в серпні, коли умови для наливу сої і кукурудзи виявилися не найсприятливішими в США і країнах Причорномор'я, у вересні посушливий період продовжився, що посилило занепокоєння щодо посівів озимої пшениці. Також суха погода панує в Бразилії, де з другої половини вересня має розпочатися сівба сої, але відсутність опадів може затримати сівбу.

 

Основну увагу трейдерів останніми тижнями займала погода в США, де дефіцит опадів погіршив стан посівів кукурудзи та сої, а також призвів до зниження потенціалу врожаю.  Хоча за декілька останніх тижнів кількість опадів збільшилася, і оцінка стану посівів знижена лише на 1%, аналітики активно зменшують прогнози виробництва, а сьогодні Мінсільгосп США оприлюднить свій прогноз врожаю.

 

Цього тижня На Середньому Заході США пройшли помірні дощі, які сприятливо вплинуть на налив кукурудзи та сої, але наступного тижня рясних опадів не очікується, а температура повітря буде на рівні 22-25 градусів.

 

У деякі північно-західні штати прийшло похолодання і невеликий сніг, який не заподіяв шкоди посівам, оскільки наповнення кукурудзи та сої вже практично закінчилося і посіви готові до збирання.

 

На території південних рівнин США цього тижня місцями пройшли сильні дощі, що покращили зволоження грунту перед сівбою озимої пшениці, а більш сухі умови наступного тижня сприятимуть сівбі.

 

У канадських преріях зберігається сприятлива погода і протягом найближчого тижня там пануватиме тепла погода з мінімальними опадами, що прискорить збирання ярої пшениці та каноли.

 

У країнах Причорномор'я почалося збирання соняшнику, і в південних регіонах відзначається низька врожайність, але просування збирання на північ поліпшить показники середньої врожайності.

 

Цього тижня по всій території України і на півдні Росії пройшли довгоочікувані опади, хоча в невеликій кількості, але вони знизили температуру до 20-24 градусів і поліпшили вологозабезпеченість посівів озимого ріпаку. На найближчі 7-10 днів не прогнозується істотних опадів, що продовжить погіршувати умови для сівби озимої пшениці.

 

В Україні сівба озимої пшениці стартує з початку вересня, тоді як в Росії в цьому сезоні планують збільшити площі сівби озимої пшениці до 19 млн га і станом на 8 вересня 2020 року сівбу озимих проведено вже на площі 6,3 млн га, що на 14,5% більше, ніж на аналогічну дату 2019 року. Темпи сівби істотно випереджають торішні показники, при цьому в ряді регіонів роботи проводилися і йдуть зараз за несприятливих погодних умов – грунтової посухи, яка зокрема, спостерігається в Алтайському, Краснодарському і Ставропольському краях, Волгоградській, Омській і Новосибірській областях.

 

Основні регіони вирощування сої в Бразилії вже близько двох тижнів залишаються без опадів і наступного тижня не прогнозуються істотні опади, що призведе до затримки сівби сої, особливо на тлі прогнозів збільшення площ сівби на 5%.

 

У центральній частині Аргентини пройшли зливи і дощі, що поліпшили вологозабезпеченість посівів пшениці, але опадів недостатньо, щоб поліпшити стан посівів. Наступного тижня очікуються мінімальні опади, що посилить занепокоєння щодо долі врожаю пшениці.

 

В Австралії, як і раніше, зберігається сприятлива погода. Минулого тижня пройшли хоч і не дуже великі опади, але вони поліпшили стан посівів пшениці, ячменю та ріпаку. Ринок очікує суттєвого збільшення прогнозів виробництва пшениці та ячменю в Австралії від сьогоднішнього звіту USDA.

 

За останні два тижні через північний схід Китаю пройшли три тайфуни, які викликали масштабні повені і пошкодження кукурудзи і сої вітром. Кількість опадів у деяких місцях сягала 300 міліметрів.

Провідний регіон Китаю, де вирощується кукурудза, також постраждав від повені.

Коментарі відвідувачів (0):