Посушлива погода погіршує стан посівів в Аргентині, Україні та Росії
В основних країнах – виробниках зерна Північної півкулі зберігається суха погода з незначними опадами ,яка сприяє збиранню пізніх культур. Проте дефіцит вологи може суттєво погіршити стан посівів озимої пшениці. Активізація збирання кукурудзи посилює тиск на ціни, тоді як ціни на пшеницю не опускаються, оскільки отримали підтримку від чинника погоди, що впливатиме на майбутній врожай. Бразилія завдяки рясним опадам прискорює сівбу сої та кукурудзи, що тисне на ціни. В Аргентині дефіцит опадів погіршує стан посівів озимої пшениці та затримує сівбу сої та кукурудзи.
У "кукурудзяному поясі" США панує суха та тепла погода з періодичними дощами, яка сприяє збиранню сої та кукурудзи, а також підтримує запаси ґрунтової вологи на посівах озимини. Протягом наступних 7-10 днів кількість опадів збільшиться, а температура знизиться, але пізніше знову повернеться суха та тепла погода.
Протягом тижня на Північних та Південних рівнинах пройдуть дощі, які поповнять запаси вологи на посівах озимини та не надто затримають збирання врожаю. Декілька днів температури будуть нижче норми, а з наступного тижня перевищуватимуть норму.
Станом на 17 жовтня кукурудза у США зібрана на 52% площ (41% в середньому за 5 років), соя - на 60% (55%), а озимою пшеницею засіяно 70% площ (71%).
В Бразилії, особливо у центральних штатах, протягом 7-10 днів ітимуть зливи, які сприятимуть розвитку посівів сої та кукурудзи. На півдні країни опадів буде менше, але раніше там випала значна кількість опадів, що прискорить дозрівання посівів озимої пшениці. На 16 жовтня в країні засіяно 24% запланованих площ (8% торік), зокрема кукурудзою - 32% (34%), а пшениця зібрана на 38% площ (33% торік).
В Аргентині посушлива погода погіршує стан посівів сої та кукурудзи та потенціал врожаю озимої пшениці. Наступного тижня пройдуть незначні дощі, які не зможуть покращити стан посівів.
В Україні та центральній частині Росії минулого тижня пройшли опади, але загалом у чорноморському регіоні панує суха погода, що сприяє збиранню пізніх культур. В Росії на 21 жовтня зібрано 85% соняшника, 70% сої та 40% кукурудзи. В Україні на 13 жовтня обмолочено 73% посівів соняшника, 61% сої та 22% кукурудзи. Озиминою в Росії засіяно 88% запланованих площ або 16,8 млн га, в Україні – 72% або 5,7 млн га. В наступні 3-5 днів очікується зниження температур та приморозки, а потім знову встановиться суха та тепла погода, яка прискорить збирання кукурудзи.
Посіви озимої пшениці в Україні та Росії протягом 2-3 тижнів страждатимуть від посухи, що підтримає ціни, проте зниження цін на кукурудзу під тиском прискорення збирання незабаром вплине на ринок пшениці.