Посуха в Бразилії залишається основним чинником впливу на ринки зерна

2021-05-07 12:01:59
Посуха в Бразилії залишається основним чинником впливу на ринки зерна

Посуха в центральних регіонах Бразилії, де вирощується кукурудза другого врожаю, який складає 2/3 загального врожаю кукурудзи в країні, посилюється та стає основним чинником впливу на ринки кукурудзи та пшениці.

 

Зазвичай сезон дощів в регіоні завершується наприкінці квітня, і в травні випадає найменша за рік кількість опадів. Але цьогоріч в штатах Мату Гроссу та Парана дощів немає понад два тижні і не буде протягом 7-10 наступних днів, тоді як спека сягає 28-30 оС.

 

За оцінками USDA, вологість ґрунту на посівах кукурудзи другого врожаю в Бразилії знаходиться в межах 0% (недостатня) – 50% (адекватна). Найбільше страждають штати Мату-Гросу-ду-Сул, Гояс, Парана та Сан-Паулу. Прогнози другого врожаю кукурудзи зменшили з 80 до 65-70 млн т, проте можуть знизити ще більше, якщо дощів не буде.

 

Починаючи з 15 квітня ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго подорожчали на 25%, зокрема липневі - до 283,2 $/т, грудневі – до 248,4 $/т.

 

Крім посухи в Бразилії трейдерів турбує відсутність опадів на Північних рівнинах США. Там холодна та суха погода затримує сівбу. Фермери не радіють навіть прогнозам незначних опадів на найближчі дні, оскільки різке підвищення температури до 22-24 оС наприкінці наступного тижня ще більше посилить посушливі явища на посівах ярих культур. 

 

На Південних рівнинах збільшення кількості опадів покращило стан посівів пшениці, але південно-західні штати, особливо Техас, все ще страждають від дефіциту вологи.

 

Погода в кукурудзяному поясі США покращується та сприяє прискоренню сівби, темпи якої випереджають торішні та середні 5-річні, що на тлі високих цін може призвести до збільшення посівних площ.

 

На Середньому Заході США протягом 7-8 днів пануватиме тепла погода з періодичними помірними дощами, більшість яких пройде в центрі та на півдні регіону, тоді як на півночі опадів буде менше, а температура нижче.

 

В Канаді в аграрних регіонах суха погода з температурами нижче норми затримує сівбу, проте потепління та дощі наступного тижня дозволять її прискорити.

 

В Аргентині протягом декади тепла погода з незначними опадами дозолить прискорити збирання сої та кукурудзи та активізувати поставки кукурудзи на світовий ринок задля задоволення ажіотажного попиту.

 

У Франції, яка останніми тижнями найбільше в Європі постраждала від посухи, наступного тижня пройдуть гарні дощі, які покращать стан посівів.

 

В Україні та Росії тепла погода з періодичними дощами сприяє розвитку посівів та дозволяє сподіватися на отримання гарних врожаїв всіх культур.

Коментарі відвідувачів (0):