Посуха на Північних рівнинах та опади у кукурудзяному поясі США залишаються головними чинниками впливу на ціни

2021-06-25 12:10:14
Посуха на Північних рівнинах та опади у кукурудзяному поясі США залишаються головними чинниками впливу на ціни

В регіонах вирощування ярої пшениці у США та кукурудзи другого врожаю в Бразилії триває посушлива погода, тоді як в Україні, Росії та кукурудзяному поясі США сприятливі опади покращують перспективи майбутнього врожаю.

 

В Бразилії у регіонах вирощування кукурудзи сафринья зберігається суха й спекотна погода. Через пізню сівбу темпи збирання на 5% поступаються торішнім, а врожайність знижується по мірі збирання врожаю. За даними Soybean&Corn Advisor, станом на 23 червня кукурудза зібрана на 2-3% площ у порівнянні з 8 % торік, зокрема у штаті Мату-Гросу – на 3,9% площ у порівнянні з 16,3% торік та 15,1% в середньому за 5 років. В штаті Парана, що є другим виробником кукурудзи, вона зібрана лише на 1% площ. Завдяки потужнішим опадам у штаті Парана 23% посівів кукурудзи знаходяться в доброму стані, 45% - у задовільному, 32% - в поганому.

 

Увага трейдерів прикута до Американських рівнин, де внаслідок посухи кількість посівів ярої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 10% до 27% у порівнянні з 75% торік. Цього тижня там пройшли невеликі опади, які зменшать стрес для рослин, але істотно покращити стан посівів не зможуть. Наступного тижня суха погода з температурами 32-35 оС продовжить розігрівати біржові ціни на яру пшеницю.

 

Водночас ціни на кукурудзу опускаються під тиском прогнозованих на наступні 7-10 днів рясних опадів у кукурудзяному поясі США та помірних температур, які сприятимуть формуванню гарного врожаю сої та кукурудзи. Тривалі дощі та зливи зупинять збирання озимої пшениці в регіоні та можуть погіршити її якість, хоча і в перших партіях пшениці протеїн був нижчим, ніж торік.

 

В Україні та Росії протягом місяця ідуть сильні дощі, які сприяють розвитку посівів, але затримують збирання озимини. Дощі ітимуть ще тиждень, що на тлі підвищення температури може погіршити якість пшениці у південних регіонах. Але через 10-14 днів кількість опадів зменшиться, що дозволить прискорити збирання озимого ячменю, пшениці та ріпаку.

 

Російська агенція СовЕкон підвищила прогноз виробництва пшениці для Росії на 2,2 млн т до 84,6 млн т завдяки гарній врожайності на півдні, а для України – на 300 тис т до 29,2 млн т.

 

Прогнози спеки в Канаді без опадів в наступні 7-10 днів посилюють занепокоєння щодо долі врожаю ярої пшениці та каноли.

Коментарі відвідувачів (0):