Послаблення карантину позитивно вплинуло на біржі США

2020-05-27 12:02:02
Послаблення карантину позитивно вплинуло на біржі США

Після тривалих вихідних біржові індекси, а також ціни на нафту, сою та соєву олію в США у вівторок почали зростати. День Пам’яті, який країна святкувала у понеділок, для більшості громадян символізує початок літа, відпусток та пікніків. На тлі пом’якшення карантину в більшості штатів це додає трейдерам оптимізму щодо швидкого відновлення економіки.

 

На тлі подорожчання акцій американських компаній біржові індекси Dow Jones та S&P-500 виросли на 1,2-2,2%, а ціни на нафту марки WTI – на 1,8% до 34,2 $/барель.

 

Зниження курсу долара відносно інших валют на 1% додатково підтримало ціни на американські товари, навіть попри відсутність закупівель з боку Китаю.

 

Липневі ф’ючерси на сою в Чикаго після різкого падіння напередодні вихідних вчора відновили позиції та виросли на 2% до 311,3 $/т за підтримки даних про закуплені Китаєм минулого тижня 260 тис т американської сої, з яких 60 тис т – старого та 200 тис т – нового врожаю.

 

Експорт сої з США за тиждень скоротився на 6% до 333 тис т, що на 38% поступається відповідному показнику минулого року, а загалом в сезоні експортовано 35 млн т сої, що на 40% перевищує минулорічні темпи.

 

На ринок тисне новина про закупівлю державною китайською компанією Cofco 300-360 тис т бразильської сої з поставкою у вересні за ціною вищою, ніж ціна американської сої, через занепокоєння щодо подальшої ескалації напруги між США та Китаєм.

 

Станом на 24 травня в США соєю засіяно 65% площ, що на 10% перевищує середній 5-річний показник та додатково тисне на ціни.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США вчора виросли на 2,2% слідом за зростанням котирувань на аргентинську соєву та українську соняшникову олію. Біржа в Малайзії два дні закрита, тому торгів по пальмовій олії не проводили.

 

Ціни на соєву олію в Аргентині виросли до 610 $/т FOB Up River через низьку маржу переробки та небажання фермерів продавати сою.

 

Ціни на українську соняшникову олію цього тижня виросли до максимуму цього року - 740-750 $/т FOB для поставок у липні-серпні, тоді як ціни на олію з насіння нового врожаю залишаються на рівні 690-700 $/т FOB, навіть попри плани збільшити площі сівби соняшника до 6,2-6,3 млн га, з яких вже засіяно 5,9 млн га.

 

В Росії також очікують рекордний врожай соняшника, яким наразі засіяно 7,4 млн га або 91% від прогнозу. Гарні опади сприяють розвитку посівів соняшника в обох країнах.

Коментарі відвідувачів (0):