Посіви озимої пшениці в Європі знаходяться в доброму стані

2016-02-29 13:50:59
Посіви озимої пшениці в Європі знаходяться в доброму стані

В більшості країн Євросоюзу, де вирощують пшеницю, посіви озимини знаходяться в доброму стані.Завдяки теплій зимі та достатній кількості опадів посіви озимої пшениці у Франції знаходяться в дуже гарному стані. Розвиток рослин на один – два тижні випереджає норму. Враховуючи те, що під врожай 2016 року у Франції озимою пшеницею засіяно найбільшу за останні 80 років кількість посівних площ, експерти очікують близький до минулорічного рекорду врожай.

 

В Німеччині, що є другим найбільшим в Європі виробником пшениці, озимина добре перезимувала майже у всіх регіонах, за виключенням прилеглих до Польщі районів. В деяких місцях поля підтоплені, проте аналітики вважають, що це не стане істотною проблемою для аграріїв.

 

В Великобританії, яка займає третє місце в рейтингу виробників європейської пшениці, завдяки теплій зими посіви озимини також знаходяться в доброму стані. Загальна площа сівби пшениці в поточному році не зміниться, незважаючи на те, що в районах, засмічених бур’яном лисохвостом, замість озимої пшениці будуть сіятися пізні ярові культури.

 

Морози, що спостерігалися в Польщі, пошкодили посіви озимих культур. Приблизно 7-10 % рослин озимої пшениці пошкоджені заморозками, тому врожай поточного року буде нижчим від минулорічного, коли вдалося зібрати 11 млн. тон пшениці. Тим не менш, якщо погодні умови на протязі весни та літа в Польщі будуть сприятливими, то аграрії зможуть зібрати приблизно 10 млн. тон пшениці.