Посилення тиску фундаментальних чинників розвернуло донизу ринки пшениці

2021-03-25 12:01:14
Посилення тиску фундаментальних чинників розвернуло донизу ринки пшениці

Посилення тиску таких фундаментальних чинників, як покращення погоди в країнах Північної півкулі та зниження попиту на пшеницю, вчора розвернуло донизу пшеничні біржі в США та Європі.

 

Песимізму ринку надали недвозначні натяки китайських імпортерів про залежність перспективи подальшого експорту французької пшениці до Піднебесної від спроможності підвищити якість зерна та посилити фітосанітарний контроль. На організованому групою з просування експорту France Export Cereales (FEC) семінарі представник COFCO International повідомив, що у 2020 р. Франція експортувала до Китаю рекордні 2,5 млн т пшениці, проте зараз вона має вирощувати для експорту пшеницю високого та середнього класу, щоб задовольнити потреби та сприяти розвитку китайського ринку.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на паризькій MATIF знизилися на 2,5 €/т до 218,5 €/т або 258,24 $/т.

 

Після спекулятивного коригування ринок американської пшениці знову розвернувся донизу під тиском зміцнення курсу долара та сприятливої погоди в аграрних районах Американських рівнин, де опади покращують стан посівів озимої пшениці.

 

Травневі ф’ючерси знизилися:

  • на 3,67 $/т до 229,55 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,11 $/т до 211,73 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,19 $/т до 230,38 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Великі імпортери відмовляються купувати дорогу пшеницю, сприяючи зниженню цін.

 

Південнокорейський переробник MFG придбав 66 тис т фуражної пшениці з відвантаженням 12серпня – 10 вересня за ціною 269,65 $/т CFR.

 

Таїландська агенція TFMA відмовилася купувати фуражну пшеницю з відвантаженням з травня по грудень через зависокі ціни пропозицій, які складали 273-280,5 $/т CFR.

 

Філіппінські імпортери на вчорашньому тендері відмовилися купувати пшеницю, оскільки найнижча ціна пропозиції складала 300 $/т C&F, що на думку організаторів торгів перевищує ринкову вартість.

 

Ціни попиту на російську пшеницю з початку тижня знизилися на 5-7 $/т до 266-270 $/т FOB, тоді як для аргентинської пшениці вони складають 255-260 $/т FOB.

 

Сезонне збільшення пропозицій посилює конкурентну боротьбу між експортерами за покупців, що дозволяє імпортерам грати на зниження цін.

Коментарі відвідувачів (0):