Посилення карантину в Європі прискорило падіння цін на нафту та біржових індексів у США
Рішення європейської влади посилити карантинні обмеження на тлі зростання випадків захворюваності у США продовжує штовхати донизу ціни на нафту й сировину та біржові індекси.
Німеччина, що є основною економікою ЄС, планує закрити всі бари, ресторани й громадські місця до грудня. Уряд Франції планує запровадити жорсткі обмеження, аж до повного локдауну. Іспанія та Італія вже посилили карантин. Іспанський уряд запровадив комендантську годину з 23,00 до 6,00. Італія до 24 листопада закриває спортзали, громадські басейни, театри та кіно. Після 18,00 мають бути закриті всі заклади громадського харчування.
Грудневі ф’ючерси на нафту марки WTI впали на 5% до 37,5 $/барель, на нафту Brent – на 4,5% до 39,1 $/барель.
Американські фондові індекси продовжують падіння і за підсумками тижня можуть оновити мінімум березня, оскільки внаслідок стрімкого поширення пандемії інвестори засумнівалися у відновленні світової економіки.
Індекс Dow Jones Industrial Average падає четверту сесію поспіль і вчора він знизився на 3,4% до найнижчого з 11 червня рівня 26519,95 п. Індекс S&P 500, що опускається три сесії поспіль, впав на 3,5%. Починаючи з вересня, коли він сягнув рекордного значення, індекс втратив 8% і річний приріст наразі зменшився до 1,3%. Nasdaq Composite впав на 3,7%.
Кількість нових випадків захворювань у США перевищило 70 тис людей/добу. За даними університету Д. Хопкінса, у вівторок захворіло 73200 людей.
Інвестори виводять кошти з економіки США та продають акції на фондовому ринку, щоб інвестувати в економіки Азії, які швидше відновлюються та краще контролюють поширення короновірусу. Крім того, інвесторів турбує можлива невизначеність після 3 листопада внаслідок тривалого підрахунку результатів виборів президента США.
Ціни на пшеницю, кукурудзу та сою на біржах США та ЄС вчора впали на 2,2-4% на тлі прогнозів зменшення попиту.