Поширення пташиного грипу в США впливає на котирування кукурудзи і соєвих бобів
Пташиний грип штаму H5N2 продовжує стрімко поширюватись в Сполучених Штатах. Спалах згубної для птахівництва хвороби вперше зафіксовано біля двох тижнів тому, в окрузі Оцеола, штат Айова. Епідемія, стартувавши з одного з головних сільськогосподарських штатів країни, починає проявлятись і в інших аграрних штатах Середнього Заходу. І цьому поки що не можуть завадити протидія санітарних органів, та навіть температура повітря, котра суттєво зросла за останні кілька днів. Експерти розраховували, що потепління зможе зупинити поширення вірусу, та поки що їх прогнози не справджуються.
Вірус H5N2 відзначається підвищеною патогенністю і летальністю. Якщо буде заражена навіть одна курка, за короткий час на птахофабриці буде знищено до 10% поголів’я птиці, й навіть швидко вжиті заходи не будуть надто ефективними. Як свідчать офіційні повідомлення, вражено вірусом вже 7,8 млн. домашніх курей і індиків. Ще 5,3 млн. голів птиці було знищено в межах санітарних заходів на птахофабриці, котра забезпечує 20% потреби в яйцях в США. Всього спалах епідемії зафіксовано на території семи штатів, головним чином на Середньому Заході.
Масштаби поширення пташиного грипу поки що не можна назвати катастрофічними, але розвиток подій викликає деяку стурбованість у операторів ринку зерна. Адже при епізоотії такого типу обов’язковим є масовий забій птиці, як карантинний захід. Що, в свою чергу, значно зменшить потребу в концентрованих кормах. Комбікормовій промисловості доведеться дещо збавити оберти і відмовитись від закупівлі раніше запланованої кількості компонентів для кормів, в тому числі зерна кукурудзи і соєвих бобів. Питання в рівні падіння попиту, але відповіді на нього ще немає. Поки що на біржі в Чикаго котирування кукурудзи і соєвих бобів спрямовані донизу.