Попри зниження біржових котирувань ціни на кукурудзу в Україні зростають

2020-03-31 12:04:42
Попри зниження біржових котирувань ціни на кукурудзу в Україні зростають

Ціни на кукурудзу в Україні зростають вже тиждень завдяки підвищеному попиту з боку експортерів, яким потрібно закрити контракти на поставки у березні-квітні, та стримуванню продажів виробниками, що спостерігають за щоденним підвищенням цін на 50-100 грн/т.

 

Зростанню цін сприяє девальвація гривні з 27,6 до 28,1 грн/$, а також підвищення експортних цін в порту зі 160 до 167-168 $/т за тиждень. На цьому тлі виробники майже зупинили продажі, оскільки вважають, що ціна, яка за тиждень виросла на 10 $/т, ще через тиждень сягне довгоочікуваного рівня 180 $/т в порту.

 

Проте на світовому ринку кукурудзи посилюється тиск фундаментальних чинників, які будь-якої миті можуть знову обвалити ціни. Головним чинником залишається падіння цін на нафту, які вчора знизилися ще на 3% і тепер нафта марки Brent торгується по 22,8 $/барель. Обмеження авіасполучення між країнами та карантини у більшості країн знизили попит на паливо, зокрема й те, що містить 10% виробленого з кукурудзи біопалива.

 

В США із вирощуваних щорічно 350 млн т кукурудзи майже 130-140 млн т йде на виробництво етанолу. Тому обмеження переміщення по країні призведе до різкого падіння попиту на паливо та, як наслідок, скорочення виробництва етанолу. Щотижневий звіт по використанню кукурудзи для виробництва етанолу, який оприлюднять у середу, покаже, як зменшилося споживання.

 

Наразі споживання кукурудзи на етанол зменшилося на 2,7-2,8 млн т на тиждень, що призведе до збільшення запасів та експортних пропозицій, та зниження цін.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора опустилися ще на 1,8% до 134,7 $/т.

 

Їх підтримав тижневий експорт кукурудзи з США на рівні 1,2 млн т завдяки відвантаженням до Японії, Мексики та Колумбії. З початку сезону США експортували 18 млн т із прогнозованих USDA 43,8 млн т, а скорочення внутрішнього споживання збільшить експортні пропозиції за рахунок зниження цін.

 

Ціни на американську кукурудзу опустилися на 2-3 $/т до 163 $/т FOB US Gulf, в порівнянні з цінами аргентинської кукурудзи 168-169 $/т FOB та української – 180 $/т FOB.

 

В сьогоднішньому звіті USDA площі сівби кукурудзи у США у 2020 р. можуть збільшити на 4,5% до 94 млн акрів, що посилить тиск на ціни. Крім того, зміняться дані про залишки кукурудзи.

 

Викликане карантином блокування експорту сої та кукурудзи з Аргентини підтримало ціни на українську кукурудзу, хоча уряд Аргентини повідомив, що не обмежуватиме експорт і вже невдовзі відновить поставки нового врожаю.

 

Минулого тижня ЄС активізував імпорт та придбав 318 т української кукурудзи, хоча з початку сезону придбав лише 15,8 млн т, що на 13% поступається відповідному показнику попереднього МР, але на 20,5% перевищує середній трирічний рівень.

 

Україна за тиждень скоротила експорт кукурудзи майже вдвічі до 412 тис т.

Коментарі відвідувачів (0):