Попит на пальмову олію в Індії відновиться не раніше 2021 року

2020-07-10 12:27:49
Попит на пальмову олію в Індії відновиться не раніше 2021 року

Попит на пальмову олію в Індії не відновиться раніше 1 кварталу 2021 року, а ціни на неї залишатимуться низькими протягом поточного року, - повідомляє AgriCensus з посиланням на виступ аналітика Dorab Mistry на вебинарі, який провела Індійська асоціація виробників рослинної олії SEA.

 

Пожвавлення закупівель, що спостерігалося у травні та червні, незабаром завершиться, оскільки воно було обумовлене поповненням запасів, які на тлі карантинних обмежень через Covid-19 впали до рекордних мінімумів.

 

Наприкінці 2020 р. попит на пальмову олію в Індії складатиме 85-90% від докарантинного рівня, а повністю відновиться лише у першому, або навіть другому кварталі 2021 р.

 

Поточне зростання цін експерт пояснює активізацією економіки, що спостерігається майже в усіх країнах. Але вже з середини липня з’являться тенденції рецесії, спад економіки та складні умови для ринків сировини. Рівень цін на пальмову олію знизиться до собівартості, яку Dorab Mistry оцінює у 1500-1800 юанів/т або 350-420 $/т в залежності від походження.

 

Проте до кінця поточного року ціни на пальмову олію залишатимуться під тиском низького попиту, який буде нестабільним через ризики другої хвилі пандемії Covid-19 на тлі збільшення ознак подальшого спаду світової економіки. Необґрунтоване підняття цін знищить попит та створить проблеми у жовтні, листопаді й грудні. Тому сподіватися на зростання вартості сировини можна не раніше 2 кварталу 2021 року.

Коментарі відвідувачів (0):