Попередня врожайність пшениці в Причорномор’ї виявилася кращою, ніж очікували

2018-06-26 14:08:48
Попередня врожайність пшениці в Причорномор’ї виявилася кращою, ніж очікували

Трейдери занепокоєні долею майбутнього врожаю пшениці через посушливу погоду в квітні та травні, що панували на півдні й сході України та в регіонах вирощування озимої пшениці в РФ, хоча значні запаси ґрунтової вологи та гарний стан посівів після зими дещо зменшили негативний вплив несприятливих умов.

 

Перші дані збирання пшениці на півдні України, що найбільше постраждав від посухи, демонструють нормальну врожайність, хоча й нижчу за тогорічну. В центральних та західних регіонах врожайність очікується на рівні минулого року.

 

Станом на 25 червня вітчизняні аграрії зібрали 1,7 млн т зерна з 559 тис га площ з середньою врожайністю 3,07 т/га.

 

Зокрема намолочено:

  • озимої пшениці 552 тис т з площі 185 тис га при середній врожайності 2,98 т/га,
  • озимого ячменю – 1,1 млн т з 355 тис га при врожайності 3,2 т/га,
  • гороху – 29 тис т з 19 тис га при врожайності 1,56 т/га.

 

Крім того, у Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській, Вінницькій та Донецькій областях приступили до збирання озимого ріпаку, якого з 75 тис га намолотили 130 тис т при середній врожайності 1,74 т/га.

 

В Краснодарському краї Росії обмолочено 98,2 тис га (або 7% від запланованого), врожайність озимого ячменю складає 6,3 т/га, озимої пшениці – 6,1 т/га.

 

З площі 2,1 тис га (13% від запланованого) намолочено 4,7 тис т озимого ріпаку з врожайністю 2,23 т/га.

 

Експерти Thomson Reuters Agriculture Research оцінюють врожай пшениці в Росії на рівні 72 млн т проти прогнозованих Agritel та USDA в червневому звіті 68,5 млн т. Оцінка сформована завдяки моделюванню на підставі супутникових знімків та даних про поточні та подальші погодні умови.

 

В порівнянні з минулим роком врожай озимої пшениці скоротиться на 10 млн т, а ярої – щонайменше на 2 млн т. Проте ситуація може змінитися, оскільки рослини знаходяться на ранніх стадіях розвитку.

Коментарі відвідувачів (0):