Польські перевізники розпочали двомісячне блокування українського кордону

2023-11-07 09:09:26
Польські перевізники розпочали двомісячне блокування українського кордону

Польські перевізники з 6 листопада почали блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною, вимагаючи скасування транспортного безвізу для України. До 3 грудня вони обіцяють пропускати лише по одній вантажівці на годину в обох напрямках, що вже практично зупинило рух транспорту через кордон на найбільших переходах: Ягодин – Дорогуськ, Краківець – Корчова, Рава-Руська – Гребенне.

 

Страйкарі вимагають повернути систему дозволів для українських перевізників та обмежити їх кількість до рівня, який був на момент повномасштабного вторгнення рф в Україну.

 

«Якщо у 2021 р Польща надала українським перевізникам 160 тис дозволів, то з січня по серпень 2023 р вони здійснили 880 тис перевезень через польський кордон. Тобто обсяг перевезень виріс у 7,5 раз і до кінця року може сягнути 1,2 млн. Щоб захистити власний ринок, ми вимагаємо запровадження комерційних дозволів для українських компаній, за винятком гум допомоги та речей для української армії», - заявляє організатор страйку Томаш Борковський.

 

Посол України у Польщі Василь Зварич назвав блокування прикордонних переходів польськими перевізниками «болючим ударом у спину України, яка потерпає від агресії рф, оскільки це загрожує роботі «коридорів солідарності» між Україною та ЄС, що проходять територією Польщі».

 

Він вважає, що такий крок грає на користь російських терористів та шкодить інтересам не лише України, але й Польщі та ЄС, тому закликав страйкарів припинити блокаду та відстоювати свої інтереси іншими методами, які б не перешкоджали руху через кордон.

 

Нагадаємо вимоги польських перевізників, передані уряду України через посольство:

  • повернути систему дозволів на перетин кордону з Польщею для українських перевізників, скасовану у червні 2022 р з початком «транспортного безвізу»;
  • посилити вимоги правил перевезень за ЄКМТ для українських перевізників та заборонити їм реєструвати компанії у Польщі;
  • на всіх кордонах створити окремі черги для порожніх фур та автівок на номерах ЄС, а також отримати доступ до української системи «Шлях».

 

Подібні вимоги були б доречними та легко вирішувалися б в умовах мирного часу, проте під час війни та блокування портів Чорного моря, коли основний експорт іде автотранспортом через західні кордони, вони виглядають заграванням з рф. Водночас польські перевізники відмовляються працювати в Україні через ризики, хоча могли б збільшити доходи та створити конкуренцію українським перевізникам, які дійсно отримують надприбутки на тлі зростання вантажопотоку.

Коментарі відвідувачів (0):