Політична невизначеність у США може розвернути ринки донизу

2020-11-06 12:04:06
Політична невизначеність у США може розвернути ринки донизу

Вчора на фондовому ринку США тривало спекулятивне зростання, і основні індекси виросли ще на 1,3-3,8%. Індекс Dow Jones виріс на 1,35%, S&P 500 на 2,25%, а NASDAQ - на 3,85%. Інвестори сподіваються, що навіть в разі перемоги Байдена, демократи не отримають більшості в Сенаті та не зможуть здійснити обіцяне підвищення податків для багатіїв та інші «соціалістичні» ідеї.

 

Проте політична невизначеність вчора вже призвела до зниження дохідності казначейських облігацій США, акцій американських банків та цін на нафту. Січневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ІСЕ Futures впали на 2,2% до 40 $/барель, а грудневі ф’ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській NYMEX - на 2,5% до 37,8 $/барель.

 

Ф’ючерси на сою на біржі США вчора спочатку виросли ще на 2% до 4-річного максимуму 408 $/т, проте пізніше повернулися на попередній рівень.

 

Ціни підтримали дані по експортних продажах сої з США. Попри те, що за тиждень вони знизилися на 6% до 1,53 млн т, додав трейдерам оптимізму той факт, що партію 800 тис т сої придбав Китай, який з 15 жовтня не купував американську сою. Експортні продажі кукурудзи за тиждень виросли на 16% до 2,6 млн т, насамперед, завдяки продажам до Мексики, тоді як до Китаю продажів кукурудзи не зафіксовано.

 

Грудневі ф’ючерси на соєву олію у США вчора виросли на 1% до 778,6 $/т, хоча протягом сесії сягали навіть 786 $/т. Котирування пшениці та кукурудзи також спочатку зростали, проте пізніше повернулися до вчорашніх рівнів.

 

Сьогодні ринки залишатимуться під тиском політичної невизначеності в США, де остаточні підсумки виборів, за різними оцінками, можуть з’явитися до 10 листопада. А далі ціни очікуватимуть оновленого балансу попиту та пропозиції від USDA.

Коментарі відвідувачів (0):