Покупці починають диктувати ціни на ринках рослинних олій

2020-10-20 12:01:48
Покупці починають диктувати ціни на ринках рослинних олій

Як і очікувалося, надто розігріті ціни на рослинні олії потрохи починають опускатися на тлі сезонного зростання виробництва та стриманого попиту з боку покупців, які змушують продавців знижувати ціни задля активізації продажів. Ціни на пальмову олію першими почали спекулятивне зростання на даних про зниження виробництва та збільшення попиту, проте згідно зі статистикою зараз виробництво почало зростати, а попит зменшився, що призвело до розвороту ринків рослинних олій.

 

За оцінками Промислової асоціації рослинних олій Індії (SEA), у вересні імпорт рослинних олій у порівнянні з відповідним періодом минулого року різко зменшився, зокрема пальмової – на 27% до 3-місячного мінімуму 644 тис т (внаслідок низького внутрішнього попиту), та соняшникової – на 47% до 66,8 тис т через зависокі ціни пропозицій. Одночасно імпорт соєвої олії виріс на 28% до 316,2 тис т завдяки збільшенню пропозицій з боку Аргентини.

 

Скорочення закупівель пальмової олії Індією, яка є її найбільшим імпортером у світі, одразу призвело до зниження котирувань на пальмову олію на біржі в Малайзії на 3,3% до 2776 рінгитів/т або 670,86 $/т, внаслідок чого тижневе падіння сягнуло 8%.

 

За даними Малайзійської ради пальмової олії (МРОВ), у вересні виробництво пальмової олії виросло у порівнянні з серпнем на 0,32% до 1,87 млн т, експорт – на 2% до 1,6 млн т, а запаси – на 1,3% до 1,73 млн т, що є 3-місячним максимумом. Проте в період 1-15 жовтня експорт пальмової олії у порівнянні з відповідним періодом вересня зменшився на 2-2,5%, що посилило тиск на ціни.

 

В Асоціації пальмової олії Індонезії повідомили, що у серпні виробництво сирої пальмової олії та її похідних виросло у порівнянні з липнем на 13,74% до 4,8 млн т, хоча обсяг виробництва з січня по серпень 2020 р. на 6,7% поступається відповідному періоду минулого року.

 

На тлі збільшення пропозицій та падіння попиту котирування пальмової олії на біржі в Китаї, який є другим світовим імпортером рослинних олій, впали на 3%.

 

Слідом за цінами на пальмову олію ф’ючерси на соєву олію на біржі у США вчора знизилися на 1,5% до 716 $/т, хоча ціни на сою залишаються високими.

 

На ціни української соняшникової олії тисне зменшення попиту, хоча їх підтримує зниження прогнозів виробництва соняшника. Поки вони залишаються на рівні 950-980 $/т FOB, хоча на поставки у січні-лютому ціни нижчі, ніж на грудневі. Премія за соняшникову олію у порівнянні з соєвою складає 150-185 $/т, а з пальмовою – 250-280 $/т, що продовжує скорочувати попит.  

Коментарі відвідувачів (0):