Покращення стану посівів озимини незабаром призведе до зниження цін на пшеницю

2021-03-16 12:01:43
Покращення стану посівів озимини незабаром призведе до зниження цін на пшеницю

Такі фундаментальні чинники, як значні запаси, скорочення попиту та покращення стану посівів озимини посилюють тиск на біржові пшеничні котирування.

 

Останнім часом одним з основних чинників підтримки цін була посуха в штатах, де вирощують озиму пшеницю. Проте опади останніх тижнів суттєво поповнили запаси ґрунтової вологи та покращили стан посівів.

 

За даними МСГ США, кількість посівів озимої пшениці у доброму або відмінному стані у штаті Канзас за тиждень збільшилася на 2% до 38%, в Оклахомі – на 4% до 57%, Колорадо – на 6% до 25%, в Техасі залишилася на рівні 27%.

 

Завдяки рясним опадам у штаті Канзас кількість полів, що відчувають дефіцит ґрунтової вологи, за тиждень зменшилася з 47% до 24%.

 

Дані про стан посівів були оприлюднені після завершення торгів, тому протягом сесії трейдери переважно проводили спекулятивні купівлі на новинах про активізацію експортних продажів.

 

Інспектори USDA для експортного відвантаження перевірили 683,5 тис т пшениці, що на 41% перевищує відповідний показник попереднього тижня та на 46% - минулого року. Загальний експорт пшениці в сезоні сягнув 19,3 млн т, що на 2% поступається торішнім темпам.

 

Травневі ф’ючерси виросли:

  • на 2,39 $/т до 236,99 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,19 $/т до 222,94 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,93 $/т до 234,79 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Європейська моніторингова агенція (MARS) у березневому звіті зазначила, що попри складні зимові метеорологічні умови посіви озимини зустрічають весну в доброму стані. Для більшості країн та культур прогнози врожайності значно перевищують як минулорічні, так і середні 5-річні показники, насамперед, внаслідок поганих врожаїв останніх років.

 

Прогноз врожайності м’якої пшениці в ЄС підвищено до 5,89 т/га у порівнянні з 5,7 т/га у попередньому сезоні та 5,69 т/га в середньому за 5 років.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 0,25 €/т до 223 €/т або 266,15 $/т, а вересневі виросли на 1 €/т до 200,25 €/т або 239 $/т.

 

Рясні опади, що останніми тижнями пройшли у південних регіонах Росії, Ставропольському та Краснодарському краї, покращили стан посівів озимини. Завдяки теплій погоді сходи озимини отримані майже на всіх засіяних площах, хоча восени частина посівів була під загрозою загибелі.

 

Ціни пропозицій російської пшениці впали на 3-5 $/т до 280 $/т FOB, тоді як ціни попиту опускаються слідом за зниженням цін пропозицій європейської пшениці до 275-279 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):