Покращення прогнозу виробництва в Бразилії опускає ціни на кукурудзу
Збільшення посівних площ та активні темпи сівби кукурудзи в США та Україні стали головними чинниками тиску на ціни на кукурудзу нового врожаю. Проте їх могло б підтримати скорочення врожаю в Бразилії, викликане дефіцитом опадів.
Та вже з цього тижня в Бразилії у регіонах вирощування кукурудзи другого врожаю пройдуть помірні та подекуди сильні опади, які покращать стан тієї частини посівів, що не зазнали незворотної шкоди.
Експерти FAO прогнозують, що цьогоріч Бразилія збере рекордні 102,3 млн т кукурудзи, що на 20% перевищить середній 5-річний показник. Зниження врожайності кукурудзи ранніх термінів сівби буде компенсоване збільшенням посівних площ, обумовленим високими внутрішніми цінами та попитом з боку імпортерів.
При цьому експорт кукурудзи з Бразилії у 2020/21 МР хоча й перевищить середньорічний показник 35 млн т, проте буде меншим, ніж рекордний експорт попереднього сезону, внаслідок посилення конкуренції з боку США.
В травневому звіті експерти USDA оцінили виробництво кукурудзи в Бразилії в поточному сезоні у 101 млн т, тоді як агенція AgRural зменшила прогноз врожаю на 2,3 млн т до 97,7 млн т в порівнянні з минулорічними 100 млн т.
Липневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго залишаються на рівні 128 $/т і навіть подорожчання нафти й нарощування виробництва етанолу в США не змогли їх підтримати.
Після обвалу на початку карантину майже вдвічі виробництво етанолу в США відновлюється п’ятий тиждень поспіль, і за останній виросло на 5,6% до 765 тис барелів/добу, що відповідає тижневому споживанню кукурудзи обсягом 2 млн т.
Запровадження комендантської години в окремих регіонах США, де тривають заворушення, може зменшити споживання автомобільного пального та зупинити зростання виробництва етанолу.
Ціни на бразильську кукурудзу з поставкою у серпні залишаються на рівні 155 $/т FOB, проте зміцнення курсу реалу знижує її конкурентоспроможність в порівнянні з американською, яку пропонують по 150-155 $/т FOB.
В Україні ціни попиту на червневі поставки кукурудзи не перевищують 178-180 $/т FOB, проте окремі трейдери для виконання контрактів готові платити 173-174 $/т або 5550-5600 грн/т в порту. Виробники стримують продажі в очікуванні подальшого підвищення цін.
Чутки про плани китайських покупців придбати у червні партію кукурудзи за ціною 185-188 $/т FOB поки не підтверджені. Навряд чи хтось купуватиме українську кукурудзу за ціною 190 $/т FOB, тоді як аргентинську пропонують по 145-150 $/т FOB. Варто зазначити, що пропозиції поставок кукурудзи до портів обмежені, крім того, порти починають сезонні ремонтні роботи, готуючись до приймання зерна нового врожаю.