Покращення погоди у США та Бразилії збільшує перспективи врожаю

2021-03-05 12:05:18
Покращення погоди у США та Бразилії збільшує перспективи врожаю

Покращення погодних умов у США та Бразилії знижує спекулятивний вплив на ціни сої, кукурудзи та пшениці. Проте дефіцит опадів в Аргентині продовжує турбувати трейдерів. Кількість опадів в Європі, Україні та Росії останнім часом була достатньою для нормального розвитку посівів озимої пшениці.

 

Незначні опади на полях озимої пшениці на Південних рівнинах США (в Канзасі, Техасі та Оклахомі) наступного тижня змінять потужні дощі, які сприятливо вплинуть на посіви, що по мірі підвищення температур відновлюють вегетацію.

 

На Північних рівнинах США дощів не буде ще протягом тижня, і лише наприкінці наступного тижня там пройдуть довгоочікувані опади.

 

На Середньому Заході США взимку випала достатня кількість опадів, а найближчим часом пройдуть помірні дощі, які поповнять запаси вологи напередодні сівби сої та кукурудзи.

 

В Бразилії протягом 3-5 днів ітимуть сильні дощі, а наступного тижня кількість опадів у центральних та південних регіонах зменшиться, що дозволить прискорити збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю.

 

В центральних районах Аргентини найближчими днями пройдуть незначні опади, але вони не зможуть компенсувати дефіцит вологи, що виник за останні два тижні посухи, тому перспективи врожаю сої та кукурудзи поки залишаються під питанням.

 

В Україні більша частина посівів озимини знаходиться в доброму стані, тому, за оцінками Мінекономіки, цьогоріч виробники зможуть зібрати 29-30 млн т пшениці, 9,5 млн т ячменю та не менше 34 млн т кукурудзи.

 

В Росії м’яка зима значно покращила стан посівів озимини, які сильно постраждали від осінньої посухи. На початку грудня в поганому стані знаходилася найбільша за останні 7 років кількість посівів - 22%, а зараз вона скоротилася до 7-9%, тоді як рік тому таких було лише 4%. Восени російські аграрії засіяли озиминою під врожай 2021 р. рекордні 19,3 млн га площ, що на 0,6% перевищило початковий план та на 1,1 млн га – показник попереднього року. Експерти допускають, що виробники РФ зменшать площі сівби ярої пшениці на користь більш рентабельних олійних культур після запровадження мита на пшеницю в розмірі 70% з ціни, що перевищуватиме 200 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):