Погодні умови в основних країнах-експортерах викликають занепокоєння у трейдерів

2020-09-04 12:09:09
Погодні умови в основних країнах-експортерах викликають занепокоєння у трейдерів

Опади в Аргентині покращують стан посівів пшениці, тоді як дефіцит вологи в США, Бразилії та причорноморських країнах зменшує потенціал врожаю кукурудзи та підтримує ціни на високому рівні.

 

Дощі останнього тижня у центральних та південних районах Аргентини покращили стан посівів пшениці та забезпеченість ґрунту вологою напередодні сівби соняшника. За даними BAGE, кількість посівів пшениці, що знаходяться у оптимальному стані вологості, за тиждень виросла з 38% до 46%, хоча рік тому таких було 56%. Проте кількість посівів у задовільному стані за тиждень зменшилася з 62% до 59%, тоді як на цю дату у 2019 р. таких було 84%. Соняшником в країні вже засіяно 9,9% із запланованих 1,5 млн га, що на 19% перевищує темпи минулого року. Наступного тижня в центральних районах Аргентини зберігатиметься прохолодна погода з температурами значно нижчими за норму, а на півночі можливі заморозки та незначні опади.

 

В Бразилії панує посуха, особливо у центральних штатах, що є основними виробниками сої. Наступного тижня опадів не очікується, що негативно вплине на зволоженість ґрунту напередодні сівби сої, яка розпочнеться всередині вересня.

 

На Середньому Заході США зберігається суха погода з незначними грозами, які вже не зможуть відновити потенціал врожаю сої та кукурудзи, особливо у штаті Айова, що постраждав від серпневої посухи.

 

На Південних рівнинах США пройдуть зливи, що сприятимуть сівбі озимої пшениці.

 

На Північних рівнинах США суха та тепла погода сприятиме збиранню ярої пшениці, а наприкінці тижня температура тут знизиться й пройдуть незначні опади.

 

Сильний шторм принесе у прерії Канади дощі та холодну погоду, у провінції Альберта можливі заморозки, подекуди пагубні для посівів.

 

Більшість причорноморських районів України та Росії продовжують страждати від посухи, проте протягом 2-3 днів у західній частині України пройдуть дощі, які поступово переміщатимуться на південь Росії. Вони не зможуть відновити врожайність кукурудзи та соняшника, проте сприятимуть сівбі озимого ріпаку та пшениці. Протягом тижня суха погода погода з невисокими температурами дозволить прискорити збирання пізніх культур.

 

В Австралії погодні умови сприяють формуванню гарного врожаю пшениці та ячменю, а добра зволоженість ґрунту покращує перспективи врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):