Погодні умови та темпи сівби кукурудзи в Бразилії кращі, ніж торік

2022-03-24 12:10:06
Погодні умови та темпи сівби кукурудзи в Бразилії кращі, ніж торік

Світові ціни на кукурудзу залишаються рекордно високими на тлі війни Росії проти України та блокування експорту української кукурудзи.

 

Наразі трейдери спостерігають за сівбою кукурудзи нового врожаю, особливо в Бразилії, де торік втрата другого врожаю призвела до різкого стрибка цін. До початку російського вторгнення експерти прогнозували скорочення площ сівби кукурудзи в США та Україні внаслідок значного подорожчання мінеральних добрив, проте тепер ситуація зміниться. Площі сівби в Україні різко скоротяться, але у США збільшаться завдяки високим цінам на кукурудзу.

 

За даними агенції Conab, станом на 19 березня в Бразилії кукурудзою другого врожаю засіяно 95% запланованих площ, тоді як торік цей показник складав 84%. Нещодавні дощі поповнили запаси ґрунтової вологи, і в більшості регіонів країни погодні умови сприяють розвитку посівів.

 

В країні активізувалося збирання кукурудзи першого врожаю – за тиждень кількість обмолочених площ виросла на 8% до 42%, тоді як торік таких було 39%. Врожайність кукурудзи першого врожаю низька внаслідок посухи грудня та січня, проте стан частини пізніх посівів значно кращий, оскілки нещодавні дощі сприяли наповненню зерна.

 

До кінця 2022 року МСГ Бразилії скасовує 18% тариф на імпорт етанолу, щоб знизити внутрішні ціни на пальне.

 

За даними асоціації ЕІА, за тиждень 12-18 березня виробництво етанолу виросло на 1,6% до 1,042 млн барелів/добу, що є 9-тижневи максимумом. Водночас запаси етанолу виросли на 203 тис барелів до 26,148 млн барелів.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу у США вчора виросли на 0,6% до 298,3 $/т на тлі зростання цін на нафту.

 

Травневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures вчора виросли на 5,3% до 121,6 $/барель, а на нафту WTI на нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) – на 4,9% до 114,6 $/барель внаслідок зупинення відвантажень нафти з великого російського експортного нафтового терміналу, пошкодженого штормом. Влада Росії повідомила, що на ремонт знадобиться до двох місяців, і в цей час поставки сирої нафти зменшаться на 1 млн барелів/добу, що погіршить ситуацію з поставками енергоносіїв до Європи. Імовірно, термінал зупинено навмисно, щоб надалі розігрівати ціни на нафту та лякати світ дефіцитом нафти та зростанням цін на неї до 150 або навіть 300 $/барель в разі продовження блокування поставок з Росії.

Коментарі відвідувачів (0):