Погодні чинники повертаються та знову штовхають ціни догори

2022-07-08 12:04:11
Погодні чинники повертаються та знову штовхають ціни догори

На світових біржах протягом двох тижнів ціни на сировину обвалилися на тлі зміцнення курсу долара та в очікуванні рецесії економіки, що змушувало інвесторів виводити кошти в надійніші активи. Проте новина про зменшення цьогорічного врожаю внаслідок посухи зацікавила трейдерів та розвернула ціни догори.

 

Єврокомісія на початку тижня знизила внаслідок посушливої погоди прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС у 2022/23 МР на 5,3 млн т до 125 млн т (130,1 млн т у 2021/22 МР). Проте весь тиждень пшеничні котирування падали, і лише вчора виросли одразу на 4% за допомогою спекулянтів.

 

Збирання пшениці в ЄС прискорюється, і перші дані підтверджують зниження врожайності в окремих регіонах внаслідок посухи та екстремальної спеки. Проте на тлі блокування портів України для багатьох імпортерів ЄС залишається основним постачальником пшениці.

 

Експерти Agritel прогнозують, що Румунія у 2022/23 МР збере 9,31 млн т пшениці у порівнянні з рекордними 11,15 млн т сезону 2021/22. У Сербії, де завершується збирання пшениці, внаслідок посухи та обмеженого використання різко додавших в ціні добрив врожайність зменшиться до 4,5 т/га, що на 30% поступатиметься середньому 10-річному показнику. У всій Європі протягом 10 днів пануватиме суха та спекотна погода, яка негативно вплине на розвиток посівів пізніх зернових та олійних культур.

 

У MercoPress повідомляють про незначну затримку сівби пшениці у Парагваї та Аргентині у 2022/23 МР внаслідок відсутності опадів та ранніх приморозків.

 

На більшій частині Південних Рівнин в регіонах вирощування пшениці зберігається суха та спекотна погода. За даними U.S. Drought Monitor, більше половини регіону відчуває сильну, екстремальну або надзвичайну посуху, і в наступні 14 днів погода залишиться незмінною з обмеженою кількістю опадів. Водночас на Середньому Заході в районах вирощування сої та кукурудзи відсоток посухи за тиждень виріс удвічі та складає 15%.

 

За прогнозом DTN Ag Weather, протягом 5 днів на Середньому Заході пройдуть локальні, помірні або сильні дощі, які сприятимуть запиленню кукурудзи та розвитку посівів сої.

 

В Україні почали збирання ріпаку та ранніх зернових. Проте наступного тижня зниження температури та затяжні опади уповільнять збирання та можуть погіршити якість пшениці.

 

У преріях Канади погода сприяє формуванню врожаю, проте у західних та південних регіонах зберігаються посушливі явища.

Коментарі відвідувачів (0):