Погода у Південній Америці та ПАР підтримує ціни на кукурудзу

2021-12-29 12:16:18
Погода у Південній Америці та ПАР підтримує ціни на кукурудзу

Попри низький експортний попит на кукурудзу у США, спекулянти активно купують ф’ючерси на кукурудзу в очікуванні зростання котирувань внаслідок посушливої погоди в ПАР, Аргентині та на півдні Бразилії.

 

Майже 80% регіонів Бразилії, де вирощують кукурудзу першого врожаю, відчувають дефіцит опадів, тому експерти знизили прогнози її виробництва з 29 до 24 млн т. Водночас у центральних регіонах, де сіють сою та кукурудзу другого врожаю, зберігається сприятлива погода з потужними дощами. На тлі найнижчих з 2012 року запасів кукурудзи, обумовлених скороченням виробництва кукурудзи другого врожаю, ціни на внутрішньому ринку країни виросли до 295-300 $/т.  

 

Посушлива погода у ПАР також підтримує котирування.

 

Слідом за цінами на нафту березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго в понеділок виросли на 1,3% до 241,7 $/т, проте вчора впали на 2,3% до 237,4 $/т, що на 3,8% перевищує рівень попереднього місяця.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу слідом за світовими також виросли в портах до 260-262 $/т або 8100-8150 грн/т, проте по мірі наближення новорічних свят обсяги поставок скорочуються. Трейдери очікують активізації продажів у новому році, тому не підвищують ціни, навіть попри затримки завантаження суден на тлі поганої погоди.

 

Станом на 24 грудня Україна експортувала 9,6 млн т кукурудзи, що на 1 млн т перевищує торішні темпи експорту. Проте за поточних темпів відвантажень експортувати протягом наступних 3-4 місяців ще 20-22 млн т кукурудзи не вдасться.

 

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу залишаються на високому рівні 276 $/т завдяки зростанню цін у США.

 

Березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на паризькій Euronext після падіння в понеділок вчора виросли на 1,5 €/т до 241 €/т або 272,4 $/т, що відповідає рівню попереднього місяця, проте залишаються під тиском низького попиту.

 

В наступні два тижні на біржові ціни на кукурудзу переважно впливатиме погода у Південній Америці.

Коментарі відвідувачів (0):