Погода сприяє збиранню пізніх культур та сівбі озимини у Північній півкулі

2021-09-10 12:06:43
Погода сприяє збиранню пізніх культур та сівбі озимини у Північній півкулі

Тепла та суха погода, що встановилася в основних країнах – виробниках зерна, дозволила прискорити збирання пізніх культур, а також сприяє сівбі озимини. Протягом 10-14 днів метеорологи обіцяють незначні опади, які позитивно вплинуть на посіви озимих культур.

 

У кукурудзяному поясі США в найближчі 7-14 днів пануватиме суха та спекотна погода, яка сприятиме дозріванню та підсиханню зерна, а також початку збирання ранніх посівів. Високі запаси вологи в цьому регіоні достатні для сівби озимини. На Південних рівнинах США нещодавні дощі майже зняли проблему посухи, тому сівба озимої пшениці ведеться дуже активно.

 

В районах Північних рівнин також пройшли зливи, що знизили стрес від посухи, проте вони не змогли відновити запаси ґрунтової вологи до нормальних рівнів.

 

В Канаді опади затримують збирання ярої пшениці та каноли, але з наступного тижня кількість дощів зменшиться, що дозволить активізувати збирання.

 

На півдні Бразилії цього тижня пройшли потужні зливи, які покращили стан посівів озимої пшениці та сприяли початку сівби кукурудзи. В центральному штаті Мату-Гросу зберігається суха погода, але з другої половини вересня має початися сезон дощів, що дозволить фермерам приступити до сівби сої. Експерти очікують збільшення площ сівби та врожаю сої в Бразилії, проте для цього потрібні гарні опади у вересні та жовтні.

 

В Аргентині минулого тижня пройшли дощі, які покращили умови розвитку озимої пшениці. Наступного тижня рясні дощі триватимуть, що збільшить запаси ґрунтової вологи перед початком сівби сої та кукурудзи.

 

В Україні після потужних дощів минулого тижня зараз встановилася тепла та суха погода, яка сприяє сівбі озимини та початку збирання соняшника і сої.

 

В Росії запаси ґрунтової вологи нижчі, ніж в Україні, особливо в районі Поволжя, проте виробники прискорюють сівбу озимини в очікуванні дощів. Перші дані по збиранню соняшника свідчать про те, що серпнева посуха знизила врожайність в поточному сезоні.

 

За прогнозами, в найближчі 10-14 днів в Україні, центральних та південних регіонах Росії значних опадів не буде, що дозволить прискорити збирання соняшника та отримати більше інформації про потенціал врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):