Погода на всіх континентах сприяє формуванню гарного врожаю

2020-02-14 12:08:13
Погода на всіх континентах сприяє формуванню гарного врожаю

Трейдери уважно слідкують за погодою в основних країнах-виробниках зерна, щоб оцінити її вплив на формування майбутнього врожаю. 

 

Сприятливі опади в Південній Америці, Австралії, Індії та Китаї протягом останніх місяців сформували передумови для отримання гарного врожаю. Тепла зима в ЄС, Україні та Росії покращила стан слабких рослин озимини, хоча в окремих регіонах залишається дефіцит вологи. 

 

В центрі та на півдні Американських Рівнин очікується зниження температур з опадами у вигляді дощів та снігу, які дозволять накопичити вологу у ґрунті. 

 

На Північних рівнинах ще тиждень пануватиме холодне повітря, а потім температура стане вищою за норму. 

 

В Бразилії погода з незначними опадами сприяє збиранню сої. Потужні зливи та грози пройдуть у центральних та північних регіонах, тоді як на північному сході дефіцит вологи може знизити потенціал врожаю сої. Опади дещо затримають збирання сої, проте створять сприятливі умови для сівби кукурудзи другого врожаю та бавовни. 

 

В Аргентині в цьому сезоні погода більш посушлива, ніж в Бразилії, проте найближчої декади помірні опади на тлі невисокої температури сприятимуть розвитку посівів сої та кукурудзи. Недостатня кількість опадів в цей період посилить занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю. 

 

Після короткочасних холодів зі снігом та дощами в Україну та Росію щонайменше на 7-10 днів повертається тепла погода, яка дозволить раніше розпочати сівбу ярих культур у південних регіонах. Дефіцит опадів в окремих областях змушує фермерів починати сівбу, поки у ґрунті залишається зимова волога. 

 

У Південній Африці дощі, що вже пройшли та очікуються знову, сприяють розвитку рослин кукурудзи та цукрової тростини.

 

У північно-західній Африці тепла погода та двотижнева відсутність опадів посилює занепокоєння щодо долі врожаю пшениці, який може суттєво погіршитися, якщо дощі не пройдуть в найближчі два тижні.

 

На більшій частині ЄС температура залишається вищою за норму, що на тлі достатньої кількості опадів сприяє розвитку посівів озимої пшениці та ріпаку.

 

У Австралії потужні опади загасили лісові пожежі та поповнили запаси води у системах поливу. Проте дощі прийшли надто пізно для більшості сільгоспкультур.

 

В Індії сильні дощі протягом останніх місяців сформували гарний потенціал для посівів, тому все більш реалістичним виглядає прогнозований експертами рекордний врожай пшениці у 107 млн т у порівнянні з минулорічними 103 млн т. В наступні 10 днів дощів не очікують, проте запаси вологи достатні, і посіви зернових знаходяться у гарному стані.

 

У Китаї взимку та восени у регіонах вирощування озимої пшениці пройшла значна кількість опадів, яка сформувала достатні для отримання гарного врожаю запаси вологи.

Коментарі відвідувачів (0):