Погода на наступному тижні сприятиме сільгоспроботам

2019-10-25 12:15:09
Погода на наступному тижні сприятиме сільгоспроботам

Суха погода в США в наступні 5 днів сприятиме збиранню сої та кукурудзи, опади в Бразилії – сівбі сої, тоді як морози в Канаді можуть пошкодити незібраний врожай.

 

З вихідних на Середньому Заході США встановиться суха погода, яка дозволить прискорити збирання сої та кукурудзи, проте вже з вівторка зниження температури та приморозки з опадами у вигляді дощів та снігу зупинить збирання.

 

На північних рівнинах США опади уповільнюють збирання врожаю. Через сніг та сильний вітер можливі втрати частини врожаю, проте вже з вівторка погода покращиться, й збирання кукурудзи продовжиться.

 

Південні рівнини страждають від посухи, проте невдовзі пройдуть опади, які поповнять запаси ґрунтової вологи.

 

В Канаді тиждень пануватимуть 3-12 градусні морози та сніг, які призведуть до втрат незібраної частини врожаю ярої пшениці та каноли.

 

Довгоочікувані опади в Бразилії та зниження температур прискорять сівбу сої та покращать стан посівів після посухи.

 

В центральних та східних регіонах Аргентини пройдуть помірні та сильні опади, на сході, де запаси вологи закінчуються – більш помірні. Погода сприяє сівбі сої, проте дефіцит вологи в окремих регіонах може зменшити потенціал врожаю.

 

В чорноморському регіоні України та Росії суттєвих опадів протягом 5-7 наступних днів не прогнозують, що посилить дефіцит ґрунтової вологи на заході та півночі України. Посіви озимого ріпаку та пшениці страждають від посухи, а зниження температури повітря на наступному тижні уповільнить їх розвиток.

 

В Австралії протягом тижня опадів не очікується, що ще більше погіршить стан посівів пшениці. Починаючи з 1 січня на пшеничних полях кількість опадів була на 40-80% нижчою за норму, тому врожай пшениці на 30% поступатиметься середньому 5-річному показнику.