Поглиблюється дисбаланс між потужностями переробних виробництв та фактичним врожаєм соняшнику

2015-10-13 14:45:29
Поглиблюється дисбаланс між потужностями переробних виробництв та фактичним врожаєм соняшнику

На протязі останніх років в експлуатацію вводяться все нові потужності для переробки олійних культур. При цьому збільшення виробництва таких культур не спостерігається. Навпаки, в сезоні 2014/15 МР врожай соняшника зменшився на 9 %. Це призводить до зниження завантаженості переробних підприємств, посиленню конкуренції на ринку сировини та, як наслідок, до необґрунтованого підвищення закупівельних цін на насіння олійних.

 

 Вказана тенденція збережеться і в поточному сезоні. В той час, як аналітики сперечаються відносно майбутнього врожаю соняшника в 2015 році, в країні поглиблюється дисбаланс між можливостями переробних потужностей та наявною кількістю сировини.

 

Влітку цього року в Одеській області розпочав роботу один з найбільших переробних заводів компанії «Олсідз». потужність якого складає 2400 тн сировини на добу. До кінця року в Миколаївській області планується ввести в експлуатацію переробне підприємство компанії «Бунге», що має таку саму потужність. Ще декілька великих компаній повідомили про наміри збільшення в сезоні 2015/16 МР пропускної спроможності вже існуючих виробництв з переробки соняшника. Загальна потужність переробних виробництв в поточному сезоні складе 17 млн. тон.

 

 Стосовно ймовірного врожаю соняшника думки експертів розходяться. Деякі аналітики прогнозують валовий збір в межах 10,5-11 млн. тон, експерти USDA вважають, що не вдасть ся зібрати навіть 10 млн. тон, пояснюючи низьку врожайність впливом високих температур, що панували над Україною на протязі серпня.

 

 Станом на 9 жовтня обмолочено вже 4,4 млн. га соняшника із запланованих 5 млн. га, тобто збиральна компанія виконана на 89 %. Поточна врожайність складає 21,2 ц/га, проти минулорічних 18,8 ц/а. Наразі зібрано приблизно 9,4 млн. тон соняшника, загалом аграрії планують зібрати 10,5 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):