Подорожчання рослинних олій призвело до зростання цін на ріпак

2020-07-06 12:26:09
Подорожчання рослинних олій призвело до зростання цін на ріпак

Ціни на нафту поступово зростають на тлі відновлення попиту та скорочення кількості бурових установок в США, навіть попри поширення Covid-19 світом та різке зростання кількості інфікованих за добу у США, Бразилії та Індії.

 

Ринки спокійно реагують на такі дані, оскільки кількість госпіталізацій пацієнтів з тяжкими формами захворювання зростає повільніше, ніж кількість інфікованих, тому немає потреби у жорстких карантинних обмеженнях.

 

Активний попит на рослинні олії підтримує ціни.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії після падіння у вівторок наприкінці тижня відновилися до 2358 рінггитів/т або 550,29 $/т на тлі подорожчання нафти та соєвої олії.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США за тиждень виросли на 4,6% до 646,1 $/т завдяки активнішим, ніж торік, продажам американської сої нового врожаю до Китаю.

 

Котирування на ріпак на Euronext за тиждень виросли лише на 1,25 €/т до 376,75 €/т або 425,07 $/т, хоча у четвер сягали 378 €/т через невизначеність з врожайністю в ЄС та Україні. Проте зростання цін обмежило зниження котирувань на ріпакову олію в Голландії на 5 €/т до 750-760 €/т внаслідок скорочення попиту на біодизель.

 

Також на ринок ріпакової олії тиснуть позовні заяви Малайзії та Індії до ВТО проти Євросоюзу. Малайзія, що є другим в світі виробником пальмової олії, в середу заявила, що подасть позов проти ЄС, щоб скасувати заборону на використання пальмової олії при виробництві біодизеля в ЄС, оскільки політика ЄС у відповідності з Регламентом делегування обмежує практику вільної торгівлі. Також Малайзія виступатиме як третя сторона у позові до ВТО Індонезії проти ЄС.

 

В Україні ціни на ріпак в порту залишилися на рівні 412-415 $/т, проте внаслідок різкого зростання курсу долара минулого тижня до 27,1-27,2 грн/$ гривневі ціни виросли до 13100-13300 грн/т. На тлі низьких цін на ячмінь та пшеницю виробники готові продавати ріпак за високою ціною, проте обсяг пропозицій поки невеликий, оскільки активне збирання розпочнеться через 10-14 днів.

Коментарі відвідувачів (0):