Планується приватизація ДПЗКУ

2015-04-23 21:56:18
Планується приватизація ДПЗКУ

Олексій Павленко керівник міністерства аграрної політики та продовольства визначає, що основою в подоланні корупції в аграрної галузі є приватизація профільних державних підприємств.

На думку міністра для викорінення корупції і поступового перетворення збиткових підприємств, які на протязі останніх років були джерелом різноманітних корупційних схем, на прибуткові, треба залучати інвестиції та сучасні технології. Для цього в свою чергу знадобиться зміна форми їх власності, яка може бути реалізована через приватизацію.

Перелік, до складу якого увійшло біля ста підприємств, які планується приватизувати в першу чергу вже підготовлено. Державне підприємство «Укрспирт» та ДПЗКУ також знаходяться у цьому списку.
У фінансовому звіті державної компанії зазначається, що тільки у 2014 році збитки державного зернотрейдера склали півтора млрд. гривень. Також у минулому році збитки Державної продовольчої – зернової корпорації України досягли близько півтора мільйона гривень. При цьому за той же звітний період, згідно з існуючим документом зазначається, що прибуток від реалізації товарів та послуг склав 7,053 млрд. гривень. Зараз існує попередня інформація, що збитки державної корпорації за перший квартал 2015 року можуть досягти двох млрд. гривень.
2013 рік для ДПЗКУ теж був з грошовими втратами, які склали 30,5 млн. гривень. А ще раніше, як повідомляв  Валерій Томіленко, який тимчасово очолював ДПЗКУ, стало відомо, що державний бюджет через корупційні схеми у компанії недотримував 100 млн. гривень кожного місяця.

Коментарі відвідувачів (0):