Після вихідних на біржі Euronext європейський ринок пшениці стартував зі зниженням цін

2015-04-08 16:53:55
Після вихідних на біржі Euronext європейський ринок пшениці стартував зі зниженням цін

У вівторок котирування пшениці на біржі Euronext знизились, що компенсувало зміну цін, котра відбулась в понеділок на чиказькій біржі. Американський ринок пшениці, на відміну від європейського, в понеділок повноцінно функціонував, і під впливом прогнозів дощової погоди в деяких районах вирощування пшениці HRW ціни в перерахунку на євро знизились на €3/т.
Падіння цін відбулось на фоні різкого зниження оцінок стану посівів американської пшениці. Згідно з інформацією, опублікованою в першому національному звіті про стан посівів в поточному році, лише 44% засіяних площ відповідають критеріям «добре» та «відмінно». Це на 14 процентних пунктів менше показника зі звіту за листопад 2014 року. Тим не менше, ринок був готовий до таких змін.
Згідно з оцінками агентства FranceAgriMer, в порівнянні з минулим роком на 3,4% (до 5,2млн. га) зросли площі, засіяні м’якою пшеницею, на 11,7% (до 0,32 млн. га) – засіяні пшеницею твердих сортів дурум. Дещо зменшились посіви ріпаку – на 1,2% (до 1,5 млн. га).
Як дослідили експерти Official development assistance, в Україні, незважаючи на сприятливі погодні умови та відновлення водного балансу індекс NDVI залишається на середньому рівні, що свідчить про деяке відставання темпів вегетації рослин.
Світовий ринок зерна продовжує демонструвати підвищену активність. Так, Йорданія оголосила тендер на закупівлю 100 тис. тонн фуражного ячменю. 
Ціни на сою в Чикаго продовжують коливатись під впливом швидкості роботи бразильських портів. Поки що рівень відвантаження сої доволі високий – 776 тис. тонн. Ціни на ріпак на протязі дня залишались стабільними. 

Коментарі відвідувачів (0):