Після майже двохмісячного зростання вартість соняшникової олії почала знижатися

2015-06-11 08:02:58
Після майже двохмісячного зростання вартість соняшникової олії почала знижатися

На поточному тижні експортні ціни по контрактам на соняшникову олію з поставкою у червні-липні на умовах FOB знизилися на 15-20 $/тону і наразі складають 850-860 $/тону, хоча ще минулої п’ятниці вони були в межах 865-880 $/тону. Це падіння трейдери пов’язують з перенасиченням ринку пропозиціями сирої олії та одночасним зниженням попиту на неї з боку закордонних покупців. Проте деякі виробники все ще пропонують поставити у найближчі терміни сиру соняшникову олію по ціні 900 $/тону на умовах FOB.

Потрібно відмітити, що з початку квітня 2015 р. ціна соняшникової олії на базисі FOB зросла на 100-130 $/тону. Це пов’язано зі скороченням обсягів внутрішньої переробки соняшника, що, в свою чергу, викликало скорочення експорту сирої олії у другій половині маркетингового сезону 2014/2015. Крім того, дещо виріс попит на соняшникове насіння з боку іноземних покупців, особливо таких, як Китай та Індія. Проте як такого продажу соняшника за кордон не відбувається, що є наслідком бажання виробників тимчасово «притримати» наявні обсяги і високої ціни насіння (приблизно 415-420 $/тону на умовах FOB).

Разом з тим переробники вважають, що в поточному сезоні великої закупівельної ціни на соняшник вже не буде. Сільгоспвиробники ще мають досить великі залишки насіння, проте маслопереробні підприємства вже закінчують сезон переробки соняшнику. Ті з них, що мають певні технологічні можливості, проводять профілактичні роботи з метою переведення виробництва на переробку ріпаку, збір якого почнеться найближчим часом. Зважаючи на це слід очікувати подальше зниження вартості соняшника на внутрішньому ринку України.

Коментарі відвідувачів (0):