Підсумки турецького тендеру підтримають ціни на ячмінь

2021-09-08 12:09:25
Підсумки турецького тендеру підтримають ціни на ячмінь

Ціни на ячмінь в Україні залишаються низькими внаслідок різкого скорочення попиту з боку експортерів, які отримали відмову з боку китайських покупців від раніше законтрактованих 400 тис т українського ячменю з поставкою у 4 кварталі. Імпортери виплатили трейдерам компенсацію, проте відмовилися від відвантаження через значне падіння цін на свинину в Китаї та низький попит на фуражне зерно, а також логістичні проблеми в китайських портах.

 

Закупівельні ціни на ячмінь в портах України знизилися на 200-300 грн/т до 7100-7400 грн/т або 235-245 $/т, проте трейдери майже не цікавляться ячменем на тлі відсутності експортного попиту та наявних значних запасів.

 

Скорочення світового виробництва ячменю в поточному сезоні буде компенсоване збільшенням врожаю кукурудзи, проте після оприлюднення оновленого балансу USDA та імовірного зниження прогнозів врожаю ячменя в Канаді ринок може активізуватися.

 

Турецька агенція ТМО провела тендер по закупівлі фуражного ячменю, який підтримає ціни на чорноморський ячмінь. На тендері було закуплено 245 тис т фуражного ячменю з поставкою у вересні – жовтні за середньою ціною 300 $/т CFR, яка на 10-11 $/т вища, ніж на попередньому тендері 20 серпня, коли ТМО придбала 270 тис т ячменю. 

 

Найбільший світовий імпортер ячменю – Саудівська Аравія зазвичай у вересні також проводить великий тендер по закупівлі ячменю, який стає основним маркером для ринку та відчутно впливає на ціни.

 

Востаннє Зерновий оператор Саудівської Аравії (SAGO) придбав на тендері 25 січня 660 тис т ячменю за ціною 277,8 $/т C&F, яка на 43 $/т перевищувала закупівельну ціну попереднього тендера 18 вересня 2020 року. На ньому SAGO придбав 540 тис т фуражного ячменю з поставкою у листопаді – грудні за середньою ціною 225,34 $/т C&F, яка на 14 $/т перевищувала ціну липневої закупівлі, що призвело до зростання цін на ячмінь в Україні рік тому.

Коментарі відвідувачів (0):