Першим питанням порядку денного на засіданні Європейської Ради стоїть Україна

2024-03-22 09:53:58
Першим питанням порядку денного на засіданні Європейської Ради стоїть Україна

На черговому засіданні Європейської Ради, яке пройде 21-22 березня у Брюсселі, у першу чергу будуть розглянуті питання про Україну: обсяги військової допомоги, початок переговорів про вступ до ЄС,продовження угоди про вільну торгівлю з ЄС та використання доходів від заморожених російських активів для допомоги Україні, а також шляхи розблокування транзиту продукції через Польщу.

 

За даними Politico, у середу мала бути затверджена тимчасова угода про продовження заходів лібералізації торгівлі з Україною ще на рік, але кілька країн відмовилися від підписання, вимагаючи додаткового часу для оцінки її впливу. Хоча раніше повідомлялося про досягнення попередньої домовленості між учасниками переговорів Європарламенту та головою Ради ЄС про продовження режиму призупинення квот та мита на поставки продукції з України до ЄС до 5 червня 2025 р.

 

Євросоюз вирішив посилити заходи захисту чутливої агропродукції, включені до чинної постанови про лібералізацію торгівлі, щоб виключити будь-який негативний вплив на ринок не лише ЄС в цілому, але й на ринки окремих держав – членів ЄС.

 

Президент України В. Зеленський вчора виступив на засіданні Європейської Ради та закликав підтримати Україну.

 

«Україна не може змиритися з тим, що рф продовжує свій терор тиском в питаннях торгівлі, і я вдячний всім у Європі, хто вважає такий тиск неприйнятним. Зараз питання торгівлі зокрема продовження режиму лібералізації – вирішують здатність України чинити опір агресору, оскільки втрати у торгівлі – це втрати ресурсу, який зупиняє ворога. Наші зернові потрібні півдню Європи, зокрема Іспанії та Італії, а наш цукор – Румунії. Такі ж факти можна навести щодо інших товарів. Ми робили і робимо все, щоб відновити експорт продукції через порти Одеси, Дунаю та Румунії. Україна забезпечує продовольчу безпеку країн Північної Африки та Азії, від чого виграє і Європа, оскільки наші економічні можливості стабілізують сусідні з ЄС частини світу. Проте, на жаль, ми бачимо досі не обмежені поставки ринки Європи зерна з рф та білорусі, тоді як українське зерно висипають з вагонів та автівок. Це несправедливо. Як і намагання зламати системні торговельні рішення, які працюють не перший рік, при чому в інтересах всієї Європи. Спроби торговельного сепаратизму всередині ЄС послаблюють весь континент», - заявив В. Зеленський.

Коментарі відвідувачів (0):