Торгові переговори США і Китаю знову перед загрозою зриву

2019-10-10 12:05:51
Торгові переговори США і Китаю знову перед загрозою зриву

Торговельні переговори між делегаціями США та Китаю, які мали б підготувати підґрунтя для розмови на вищому рівні наприкінці тижня, знову завершилися нічим, через що китайська сторона поїде з Вашингтону на день раніше.

 

В критичних питаннях компромісу досягти не вдалося. Китайські представники відмовилися обговорювати примусове передавання технологій, що є головною претензією США до економічної політики КНР. Також не піднімалося питання про державні субсидії, які, на думку адміністрації Трампа, надають китайським компаніям несправедливі переваги перед світовими конкурентами. Детально обговорювалися лише питання закупівлі сільгосппродукції та захисту інтелектуальної власності.

 

Китайська сторона не змогла переконати американських партнерів розглянути можливість заморожування підвищення тарифів, що є основною вимогою Китаю. Тому мито на китайські товари на суму 250 млрд $ буде підвищене з 25% до 30%, а з 15 грудня будуть запроваджене нове 15% мито на споживчі товари на суму 160 млрд $.  

 

Напередодні Міністерство торгівлі США включило 28 китайських організацій до санкційного списку через порушення прав мусульманської меншини у Синьцзян-Уйгурському автономному районі. Китай не схвалив такі дії, хоча й запропонував збільшити закупівлю сої в США на 10 млн т на рік до 30 млн т або 3,25 млрд $.

 

В разі успіху запланованих на четвер переговорів між Віце-прем’єром Держради КНР Лю Хе з торговим представником США Робертом Лайтхайзеном та міністром фінансів Стівеном Мнучіном, у п’ятницю могла б відбутися зустріч з президентом Трампом.

 

Зрив переговорів може зупинити закупівлю Китаєм американської сої, що призведе до падіння цін навіть попри прогнози зменшення світового виробництва. Після оприлюднення звіту USDA ціни на сою залишаться під потужним двобічним тиском.

Коментарі відвідувачів (0):