Пальмова олія подорожчала до 3-тижневого максимуму на тлі зростання цін на нафту

2022-05-27 12:09:07
Пальмова олія подорожчала до 3-тижневого максимуму на тлі зростання цін на нафту

Світові ціни на нафту вчора виросли на 2,8-3% на тлі посилення бойових дій в Україні та впевненості у запровадженні Євросоюзом ембарго на російську нафту в 6 пакеті санкцій.

 

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent вчора виросли на 2,8% до найвищого з кінця березня рівня 117,25 $/барель, а на нафту WTI – на 3% до 114,5 $/барель.

 

Нагадаємо, що на початку березня ціни на нафту марки Brent сягали максимальних 139,13 $/барель, але пізніше знизилися на тлі активних дій США по збільшенню поставок на світовий ринок та зростання дисконту на російську нафту до 35 $/барель, завдяки чому Індія та Китай стали купувати дешеву російську нафту. Індія у квітні збільшила імпорт сирої нафти на 14,3% до 20,9 млн т, що є найвищим показником за останні 3,5 роки.

 

Нафтові котирування підтримала заява міністра закордонних справ Саудівської Аравії про те, що країна більше ніяк не може стримувати ринок нафти, тобто не буде нарощувати видобуток, оскільки її влаштовують високі ціни та надприбутки.

 

Першими на зміну цін на нафту відреагували малайзійські ф’ючерси на пальмову олію, що сягнули тритижневого максимуму за підтримки активного попиту на тлі дефіциту пропозицій з Індонезії, яка продовжує обмежувати експорт.

 

  • Липневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора виросли на 2,3% до 6533 рінггитів/т або 1485 $/т, додавши з понеділка 4,3% ціни.

 

За словами трейдера з Куала-Лумпура, еталонний контракт на початку торгів впав слідом за цінами на соєву олію, що опускаються на тлі прогнозів сприятливої погоди та невизначеності з попитом з боку Китаю.

 

  • Липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора виросли на 0,7% до 1773 $/т, відігравши падіння на початку тижня.

 

Викликане поширенням Covid закриття закладів харчування та падіння попиту на соєву олію в Китаї буде тимчасовим, оскільки дефіцит пропозицій соняшникової олії посилює обмеження поставок пальмової олії, що збільшить попит на соєву олію.

 

Сподівання трейдерів на відновлення експорту української соняшникової олії з портів Чорного моря знизили ціни на соняшникову олію з поставок в порти Варна та Констанца. Проте росія продовжує блокування портів, хоча звинувачує в цьому Україну.

 

Активізація експорту до країн ЄС нерафінованої олії та соняшника з України у квітні-травні збільшила пропозиції рафінованої дезодорованої олії з боку європейських переробників.

 

Ціни попиту на українську сиру соняшникову олію з доставкою до Польщі впали до 1450-1500 $/т, до Румунії та Болгарії – до 1650-1700 $/т. Проте обсяг пропозицій зменшується на тлі зростання вартості доставки, що вже сягає 250-300 €/т залежно від регіону.

 

Подорожчання пальмової олії найближчим часом підтримає ціни на соєву та соняшникову олію,особливо з огляду на відновлення активності в Китаї після карантину.

 

Імпорт соняшникової олії до Китаю у квітні зменшився у порівнянні з березнем на 71,7% до 13,6 тис т, а загалом на початок 2022 року сягнув 219,6 тис т,що на 67,8% поступається відповідному періоду попереднього року.

Коментарі відвідувачів (0):