Пакистан на порозі пшеничної кризи

2016-11-28 13:19:48
Пакистан на порозі пшеничної кризи

Президент Форуму Pakistan Economy Watch (PEW) Murtaza Mughal вважає, що невдовзі країну може спіткати сильна пшенична криза.

 

Державні запаси пшениці зростають, і наразі вже сягнули рівня 8 млн. тон. Уряд не може їх скоротити, оскільки експорт зерна вкрай незадовільний, і навіть неодноразове збільшення експортних субсидій не покращило ситуацію.

 

Федеральний уряд разом з регіональною владою надають експортерам субсидії на експорт 1 млн. тон пшениці в розмірі 120 $/тону. Проте вартість пшениці на світових ринках майже вдвічі нижча за вартість пакистанського зерна. Як наслідок, місцевим зернотрейдерам вдалося реалізувати лише 250 тис. тон. Афганістану. Проте після зниження цін на казахстанське борошно для пакистанської пшениці закрився навіть афганський ринок.

 

Експортери просять уряд збільшити субсидію ще на 60 $/тону, щоб вони змогли експортувати 1 млн. тон пшениці до африканських та деяких арабських країн.

 

Через чотири місяці почнеться збирання нового врожаю. Під час наступної кампанії по закупівлі державними фондами пшениці у фермерів запаси зерна можуть вирости ще на 50-60%.

 

Активний експорт пакистанської та іранської пшениці може суттєво знизити ціни на світовому ринку пшениці.

 

 

Коментарі відвідувачів (0):