Озимина в Євросоюзі знаходиться в доброму стані

2016-02-09 13:07:07
Озимина в Євросоюзі знаходиться в доброму стані

Згідно інформації Комітету професійних сільськогосподарських організацій Євросоюзу (COPA-COGECA) на території країн ЄС стан посівів озимих культур завдяки сприятливим погодним умовам оцінюється, як добрий. Це дозволить збільшити валовий збір зерна в поточному році на 1,4 % до 309 млн. тон.

 

Світові ціни на зерно залишаються низькими, внаслідок чого сільгоспвиробники відчувають дефіцит фінансів, який додатково посилюється пізніми платежами в межах Єдиної сільськогосподарської політики. Надлишок пропозицій зерна може ще більше погіршити ситуацію. Аграрії будуть змушені реалізовувати зерно для поповнення оборотних фондів на закупівлю насіння, добрив, тощо. Ціна реалізації не відшкодовує витрати на вирощування зерна, що створює значні проблеми для фермерів та збільшує імовірність скорочення земельних площ під паром.

 

Площі, які в країнах ЄС планується засіяти олійними культурами, скоротяться на 2,6 %. Найбільше скорочення площ спостерігатиметься в Великобританії. Там внаслідок заборони на використання неонікотиноїдів посівні площі зменшаться на 14 %. За словами голови COPA-COGECA Арно Руссо цей сектор перебуває в значній небезпеці, тому заборону потрібно відмінити до тієї пори, поки не з’явиться альтернатива, що заслуговує на довіру. В 2013 році Єврокомісія заборонила використання трьох видів інсектицидів неонікотиноїдів з тієї причини, що вони згубно впливають на популяцію бджіл. Проте, оскільки інші засоби боротьби зі шкідниками ріпаку є малоефективними, європейські фермери почали відмовлятися від вирощування цієї олійної.

 

Виробництво високопротеїнових сільськогосподарських культур продовжить зростати завдяки новій Єдиній сільськогосподарській політиці та екологічним вимогам. Це добра новина для європейських виробників кормів та тваринників.

Коментарі відвідувачів (0):