Озимі в Україні знаходяться у доброму або задовільному стані

2019-11-29 12:07:36
Озимі в Україні знаходяться у доброму або задовільному стані

Посіви озимих зернових культур та ріпаку у вітчизняних господарствах, де дотримувалися рекомендованої науковими відомствами технології вирощування, знаходяться у доброму або задовільному стані, - повідомляють у Національній академії аграрних наук України.

 

Обстеження полів перед зимівлею показало, що у найкращому стані знаходяться посіви озимої пшениці, засіяні протягом 10 вересня – 5 жовтня після гарних попередників (чорний пар, горох та ін). Такі рослини знаходяться у фазі кущення, нараховують в середньому 2-5 пагонів та мають листки довжиною 18-28 см. Рослини, засіяні 10-25 жовтня, знаходяться на початку фази кущення або у фазі 3-х листків.

 

На посівах ранніх термінів сівби (до 10 вересня) зафіксоване незначне переростання рослин, яке в подальшому не матиме негативного впливу на зимостійкість або врожайність озимої пшениці, хоча може викликати розвиток хвороб та появу мишовидних гризунів на таких полях.

 

Озимий ячмінь, засіяний у оптимальні терміни, розпочав зимівлю у фазі кущення. Висота рослин складає 12-14 см, вони в середньому мают по 2-3 пагони.

Коментарі відвідувачів (0):