Основними чинниками впливу на агроринки залишаються погодні умови в Аргентині та Бразилії

2023-12-01 10:39:15
Основними чинниками впливу на агроринки залишаються погодні умови в Аргентині та Бразилії

Увага трейдерів прикута до погоди у Південній Америці, тому новини про сильні зливи в Аргентині та збільшення кількості дощів у центральній Бразилії зупинили зростання цін на сою та навіть розвернули їх донизу.

 

Сівба сої у центральній Бразилії майже завершена, а розсіяні дощі знизили температури та зменшили вплив посухи на посіви сої та кукурудзи першого урожаю. Внаслідок явища Ель-Ніньо кількість опадів значно нижча за норму, тому експерти знижують прогнози урожаю. Наступного тижня дощі продовжаться, але будуть розсіяними та слабкими. У південному штаті Ріу-Гранді-ду-Сул через тривалі дощі засіяно лише 50% запланованих площ, але цього тижня кількість опадів зменшилася, і фермери активізували сівбу. Проте вже наступного тижня там знову пройдуть сильні зливи.

 

В основних аграрних регіонах Аргентини потужні опади сприяють розвитку посівів сої, кукурудзи та соняшника. За даними біржі Bage, соєю засіяно 43,8% від запланованих 17,3 млн га. Починаючи з вихідних в країні пройдуть зливи, сприятливі для сівби та розвитку посівів.

 

На Середньому Заході та Великих Рівнинах США, де переважно вирощують пшеницю, пройшли дощі, які триватимуть і наступного тижня. Вони покращать стан посівів, який зараз удвічі кращий, ніж торік. Прогнозоване підвищення температур на тлі достатньої кількості вологи прискорить розвиток пізніх посівів озимини.

 

В Європі наступного тижня пройдуть дощі, які затримають сівбу озимої пшениці у Франції, але сприятимуть розвитку посівів у південних регіонах, особливо в Іспанії, де відчувався дефіцит вологи.

 

Дощі у Чорноморському регіоні останніми тижнями значно покращили стан посівів озимої пшениці, зокрема в Україні та на півдні рф. Для рф місцеві агенції підвищили прогноз урожаю пшениці з 86 до 92 млн т.

 

В Україні озимою пшеницею засіяно 4,16 млн га, що відповідає торішньому рівню. Гарні опади покращили стан посівів, що посилило тиск на ціни на пшеницю, які знаходяться на найнижчому за 3 останніх роки рівні.

Коментарі відвідувачів (0):