Оптимістичні заяви Трампа підтримали ціни на кукурудзу

2020-04-09 12:20:47
Оптимістичні заяви Трампа підтримали ціни на кукурудзу

Вчора біржові індекси США та ціни на нафту продовжили зростати за підтримки оптимістичних заяв Трампа про «Світло у кінці тунелю», яке вже видно у боротьбі з Covid -19. Це підтримало ціни на кукурудзу, які залишалися під потужним тиском скорочення виробництва етанолу з кукурудзи на 25% за тиждень після зменшення на 19% на попередньому тижні.

 

На тлі заяв влади, що протягом 4-8 тижнів США повернуться до нормального життя індекси Dow Jones, S&P 500 та Nasdaq дорожчають третій день поспіль і вчора додали 2,6-3,4%. Разом з ними виросли акції деяких авіаційних та навіть круїзних компаній, яким ще недавно прогнозували банкрутство.

 

Місто Ухань в Китаї після жорсткого карантину відкрили лише через 11 тижнів, тоді як географія поширення вірусу в США значно перевищує розміри одного регіону Китаю.

 

Ціни на нафту марки Brent на лондонській біржі ІСЕ виросли до 33,67 $/барель, а на нафту WTI – до 26,27 $/барель на тлі очікувань ринку щодо нової глобальної угоди по скороченню видобутку, яка може бути досягнута на сьогоднішій зустрічі країн ОПЕК+.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 0,6% до 132,4 $/т, оскільки ринок очікує подальшого скорочення виробництва етанолу та збільшення перехідних запасів кукурудзи у квітневому звіті WASDE.

 

Звіт ЕІА зафіксував другий рекордний спад виробництва етанолу в США одразу до  672 тис барелів за добу (тобто мінус 168 тис барелів за тиждень або мінус330 тис барелів на день в середньому за рік), що стало найнижчим рівнем виробництва за всю історію етанової галузі країни. Рівень запасів етанолу виріс до рекордних 27 млн барелів. Обсяг переробки кукурудзи на етанол за тиждень зменшився ще на 0,56 млн т до 1,7 млн т, тоді як в минулому році він складав в середньому 2,8 млн т на тиждень.

 

Сьогодні буде оприлюднений квітневий баланс USDA. Трейдери очыкують, що для США прогнози експорту та внутрішнього споживання кукурудзи вкотре знизять, внаслідок чого виростуть перехідні запаси, що посилить тиск на ціни на кукурудзу.

 

За середньою оцінкою аналітиків у проведеному The Wall Street Journal опитуванні, перехідні запаси кукурудзи в США наприкінці сезону виростуть в порівнянні з прогнозами березня до 50,5 млн т, хоча й будуть нижчими, ніж 56,9 млн т сезону 2018/19 МР.

Коментарі відвідувачів (0):