Опади затримують збирання врожаю, проте сприяють розвитку посівів

2019-10-04 12:08:58
Опади затримують збирання врожаю, проте сприяють розвитку посівів

В основних країнах виробниках в наступні 5-10 днів пройдуть опади, які сприятимуть розвитку посівів, хоча подекуди затримають збирання врожаю.

 

В Канаді затримка збирання ярої пшениці та каноли призводить до катастрофічних втрат врожаю. В Саскачевані обмолочено лише 47% посівів в порівнянні з 75% в середньому за 5 років, зокрема ярої пшениці – 44% та каноли – 24%. В Манітобі зібрано 91% ярої пшениці та 69% каноли в порівнянні з 95% та 84% в середньому відповідно.

 

На півночі США опади зі снігом та морозами не дозволяють зібрати яру пшеницю, й можуть пошкодити пізні посіви сої та кукурудзи, які ще не дозріли. На Середньому Заході ще 3 дні йтимуть дощі, на півночі Міннесоти, Вісконсіна та Мічігану морози зі снігом також перешкоджатимуть збиранню. Через 6-10 днів на зміну опадам прийдуть низькі температури 10-12 градусів з нічними морозами до -2 -3 градусів.

 

На північних рівнинах США помірні опади та сніг уповільнять розвиток посівів сої та кукурудзи, проте тепла та суха погода, що встановиться з вихідних, дозволить прискорити збирання. На південних рівнинах опади збільшили вологість ґрунту, що сприятиме сівбі озимої пшениці.

 

В Канаді дощі не дозволяють зібрати яру пшеницю та канолу. Холодна погода з опадами триватиме ще 10 днів, що збільшує ризик втрати врожаю та перешкоджає дозріванню сої та каноли.

 

В Бразилії опади зволожують ґрунт та прискорюють сівбу сої, яку затримала тривала посуха. До того ж, температура опуститься з 30-32 до 21-25 градусів.

 

В Європі, особливо на заході, наступної декади пройдуть зливи, які затримають збирання кукурудзи, проте зволожать ґрунт перед сівбою озимини. Більш суха погода на півдні та сході сприятиме збиранню врожаю.

 

В Україні та на заході Росії в наступні 10 днів періодично йтимуть дощі, які покращать ситуацію з сівбою озимини. Збирання пізніх зернових та олійних культур йде нормальними темпами.

 

В Австралії ще 5-7 днів на тлі сильної спеки опадів майже не буде, особливо на півдні, в Новому уельсі та Вікторії.

Коментарі відвідувачів (0):