Опади в Росії опускають ціни на пшеницю

2020-04-16 12:01:04
Опади в Росії опускають ціни на пшеницю

Вчора світові ціни на пшеницю опускалися під тиском фундаментальних чинників: низького попиту з боку покупців та прогнозів покращення погодних умов в Росії, що призведе до збільшення нового врожаю.

 

У чорноземних регіонах Росії в середу та четвер пройдуть опади на рівні 10 мм, подекуди зі снігом, висота покрову якого сягає 2-7 см. Наступного тижня у причорноморському регіоні країни, де вирощується більша частина експортної пшениці, пройдуть гарні дощі.

 

Ринок французької пшениці опускається слідом за Чикаго. Після стрибка цін напередодні Великодня, спекулянти почали фіксувати прибутки та грати на зниження. На торги впливають й прогнози синоптиків, які обіцяють зменшення посухи в проблемних регіонах європейських країн, а також Україні та Росії.

 

Експорт пшениці з ЄС за тиждень виріс до 665,9 тис т завдяки активним відвантаженням з Польщі та Франції. Загалом з початку сезону ЄС експортував 26,7 млн т пшениці, що на 68% перевищує відповідний показник минулого року.

 

Експерти Franceagrimer збільшили прогноз експорту пшениці з Франції в поточному році на 0,5 млн т до 13,2 млн т.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 2,25 €/т до 194,75 €/т або 211,94 $/т.

 

Травневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго вчора оновили 4-тижневий мінімум, оскільки інвестори масово проводили спекулятивні продажі.

 

Травневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 3,12 $/т до 198,50 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,56 $/т до 176,18 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 2,57 $/т до 188,86 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

На тлі падіння цін єгипетський оператор GASC одразу після вчорашнього невдалого тендеру оголосив на сьогодні тендер по закупівлі щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою 21 травня – 5 червня.

 

GASC таки змінив умови оплати, і тепер поставки будуть оплачувати шляхом відкриття акредитивів з негайною сплатою після надання відповідних документів по відвантаженню, тоді як досі практикувалося відтермінування платежів на термін до 180 днів, що додавало до ціни ще 5-6 $/т. Очікується, що на тендері може перемогти європейська пшениця, яка сьогодні може бути дешевшою, ніж російська. Крім того, існує ризик, що до початку червня квота на експорт зерна з Росії може бути вичерпана.

Коментарі відвідувачів (0):