Опади в Бразилії, США та Росії можуть заспокоїти зростаючі ринки сої та пшениці

2020-10-16 15:51:04
Опади в Бразилії, США та Росії можуть заспокоїти зростаючі ринки сої та пшениці

Тривалі періоди відсутності опадів у ключових регіонах вирощування озимої пшениці у США і Росії, а також в регіонах вирощування сої в Бразилії стали сильними чинниками зростання цін на ці культури останніми тижнями.

 

Але на наступний тиждень прогнозуються достатні опади в центральній Бразилії і помірні опади на посівах озимої пшениці в Росії і США. У центральній Бразилії в штаті Мату-Гросу в найближчі 10 днів пройдуть помірні і достатні опади, що прискорить сівбу сої.

 

Темпи сівби сої в бразильському штаті Мату-Гроссу найнижчі за останні 10 років, наразі засіяно лише 3,2% від запланованих площ, що на 15,5% менше, ніж на аналогічну дату минулого року. Але за оцінками аналітиків низькі темпи сівби, ймовірно, не вплинуть на врожайність сої в разі достатніх опадів, і прогноз виробництва сої в Бразилії залишається на рекордному рівні 133,0 млн.т, що на 7 млн. т більше, ніж у сезоні 2019/20.

 

Суха погода в США минулого тижня дозволила наростити темпи збирання кукурудзи та сої, а також прискорити сівбу озимої пшениці. Згідно з прогнозами погоди на Середньому Заході протягом найближчого тижня пройдуть грози та зливи, що дещо затримає осіннє збирання врожаю, але водночас забезпечить достатні запаси вологи для розвитку посівів озимої пшениці.

 

При цьому посівні площі озимої пшениці на південних рівнинах США отримають набагато менше опадів, що несприятливо вплине на посіви. За даними служби моніторингу посухи США, у штаті Канзас зараз найбільш високий рівень посухи, а стан посівів озимої пшениці в Канзасі найгірший з 2006 року.

 

В Аргентині минулого тижня пройшли опади, а наступного тижня прогнозуються помірні дощі на всіх центральних посівних площах, що поліпшить стан посівів пшениці перед збиранням, а також прискорить сівбу кукурудзи та сої. Ефект Ла-Наньо поки не збільшив обсяги опадів у Південній Америці, але аналітики вірять у їх зростання у найближчі місяці.

 

У Росії темпи сівби озимої пшениці високі завдяки сухій погоді останнього місяця, але запаси вологи залишаються на низькому рівні, і відсутність опадів викликає величезне занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю. Але прогнози погоди нарешті обіцяють дощі на найближчі 10 днів на півдні Росії, і невеликі опади в центральній частині Росії. З серпня на півдні Росії була найнижча кількість опадів за останні 30 років.

 

В Україні нещодавні опади поліпшили вологозабезпеченість посівів і прискорили сівбу озимини. Опади, особливо у західній частині країни, стримували збирання пізніх культур і сівбу озимини, але наступного тижня прогнозується суха погода, яка прискорить польові роботи.

 

У районах Австралії, де вирощується пшениця, зберігається сприятлива погода з незначними дощами, що дозволяє сподіватися на гарний врожай пшениці в цьому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):