Опади у США та Росії продовжують опускати ціни на пшеницю

2020-10-29 12:04:02
Опади у США та Росії продовжують опускати ціни на пшеницю

Покращення стану посівів озимої пшениці у США, ЄС, Україні, та Росії посилює тиск на біржові ціни на пшеницю.

 

Опади, що пройшли у посушливих регіонах США та Росії, продовжують опускати котирування, проте вчора падіння прискорилося під тиском обвалу цін на нафту та акції у США,обумовлене стурбованістю щодо економічних наслідків від другої хвилі пандемії.

 

Інвестори масово проводили спекулятивні продажі, фіксуючи прибутки після стрімкого зростання на тлі значної кількості довгих та коротких позицій. З початку тижня грудневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго впали на 8,82 $/т.

 

Грудневі ф’ючерси в США впали:

  • на 2,57 $/т до 223,67 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,20 $/т до 199,61 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 3,49 $/т до 202,82 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Французька пшениця слідом за Чикаго впала до 2-тижневого мінімуму під тиском опадів у США та Росії та посилення карантинних обмежень в багатьох країнах світу. За даними Euronext, за тиждень кількість довгих позицій продовольчої пшениці виросла на 63486 контрактів, коротких – на 50617 контрактів, внаслідок чого чиста довга позиція виросла до найвищого з квітня 2018 р. рівня, коли біржа почала оприлюднювати дану статистику. Це підтверджує спекулятивну складову зростання цін останніми тижнями.

 

  • Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF вчора впали на 1,75 €/т до 204 €/т або 239,76 $/т.

 

Зниження біржових котирувань опустило ціни на чорноморську пшеницю, яка тривалий час була дорожчою за європейську, тому незабаром конкуренція між ними посилиться, особливо на ринках Північної Африки та близького сходу, на тлі активізації продажів австралійської пшениці.

 

Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на біржі у США впали на 2,6% до 250 $/т, березневі – на 2% до 253 $/т.

 

В Україні закупівельні ціни на пшеницю вчора слідом за ринком кукурудзи впали до 240-245 $/т або 8150-8350 грн/т, і сьогодні, можливо, продовжать опускатися, оскільки ціни закупівлі значно перевищують ціни попиту, які залишаються на рівні 245 $/т FOB та відповідають рівню цін, за яким готові продавати пшеницю європейські продавці. А зниження цін на європейську пшеницю посилить конкуренцію.

Коментарі відвідувачів (0):