Опади у Південній Америці знижують ціни на соєві боби та олію

2020-12-01 12:03:33
Опади у Південній Америці знижують ціни на соєві боби та олію

Покращення погоди у Південній Америці на тлі скорочення експортних продажів сої з США призвело до зниження біржових цін на соєві боби та олію.

 

Дощі, які пройшли в Аргентині минулого тижня, покращили зволоженість ґрунту та прискорили темпи сівби. За даними Зернової біржі Буенос-Айресу, наразі в країні соєю засіяно 39,3% із запланованих 17,2 млн га, а соняшником – 99,2% із запланованих 1,4 млн га. Дефіцит опадів залишається головною причиною затримки сівби, проте наступного тижня опадів не очікується.

 

В Бразилії, за даними агенції Agrural, соєю засіяно 87% запланованих площ, а в основних штатах-виробниках Мату-Гросу та Парана сівба завершена. Минулого тижня у південних регіонах пройшли дощі, які дозволили прискорити сівбу, а протягом наступних 7-10 днів рясні опади пройдуть в усіх регіонах вирощування сої, що покращить стан посівів та прискорить їх розвиток.

 

Вчора січневі ф’ючерси на сою на біржі у США знизилися одразу на 8,5% до 430,5 $/т, а котирування соєвої олії впали на 2,3% до 6-тижневого мінімуму 831,5 $/т.

 

Причиною падіння стало покращення погоди у Південній Америці та скорочення експортних продажів сої з США за тиждень на 42% до найнижчого в сезоні рівня 768 тис т (з яких 578 т придбав Китай) при очікуваннях експертів в межах 0,7-1,4 млн т. Фактичний експорт сої з США за тиждень зменшився на 9% до 2 млн т, з яких до Китаю відвантажено 81%. За три місяці поточного сезону США експортували 26,68 млн т сої, що на 65% перевищує відповідний показник минулого року та складає 45% від прогнозу експорту на сезон.

 

Зниження попиту на американську сою з боку Китаю обумовлене зростанням запасів та скороченням обсягів переробки внаслідок низької маржі, а також падінням попиту на продукцію через зависокі ціни.

 

Падіння цін на сою в США опускає ціни в Україні. Експортери за тиждень знизили закупівельні ціни в порту на 15-20 $/т до 490-500 $/т або 16900-17400 грн/т на сою з ГМО, проте готові платити премію за сою без ГМО з високим протеїном. Переробники на тлі дефіциту сировини поспішають зробити якомога більші запаси, тому утримують ціни на рівні 17000-17600 грн/т в залежності від регіону.

 

Цьогорічний врожай сої в Україні складе 2,7 млн т у порівнянні з 3,7 млн т у попередньому сезоні. В разі активного експорту переробники можуть знову стикнутися з дефіцитом сировини, тому для виробництва кормів будуть змушені наприкінці сезону імпортувати сою.

Коментарі відвідувачів (0):